Кабінет Міністрів України 18 травня 2011 р. затвердив технічний регламент з екологічного маркування. Документ був розроблений Державною екологічною академією на замовлення Мінекології України з урахуванням вимог Регламенту Європейського Парламенту і Ради ЄС від 25 листопада 2010 року 66/2010/ЄС про знак екологічного маркування Європейського Союзу.
Основна мета екологічного маркування в контексті технічного регламенту полягає в тому, щоб шляхом надання підтвердженої інформації про екологічні аспекти товарів та послуг сприяти підвищенню попиту на продукцію, яка має менший негативний вплив на навколишнє природне середовище, і стимулювати використовування такого потенціалу для ринково обумовленого постійного поліпшення екологічних характеристик.
Технічний регламент передбачає розвиток в Україні правдивої, прозорої та доступної системи інформування споживача про екологічні аспекти та покращені екологічні характеристики товарів і послуг, представлених на вітчизняному ринку.
Технічний регламент встановлює вимоги щодо присвоєння і застосування необов’язкового (добровільного) екологічного маркування в Україні які поширюються на виробників які мають бажання використовувати знаки екологічного маркування, органів з оцінки відповідності які у своїй діяльності керується програмою екологічного маркування за міжнародним стандартом ISO 14024 (ДСТУ ISO 14024 «Екологічні маркування та декларації. Екологічне маркування типу I. Принципи та методи»).
З упровадженням технічного регламенту вводиться заборона на використання товаровиробниками чи продавцями продуктів, товарів, виробів та послуг нечітких або неправдивих екологічних маркувань, чи екологічних маркувань, які можна неправильно зрозуміти. Також забороняється використовувати такі неперевірені написи, як «екологічно чистий», «екологічно безпечний», «екологічно сприятливий», «сприятливий до ґрунту», «не забруднюючий», «зелений», «сприятливий до природи» та «сприятливий до озону» тощо.
По суті за вимогами технічного регламенту товаровиробник має право використовувати знаки екологічного маркування лише які належать певним сертифікаційним системам на підставі отриманого екологічного сертифікату за результатами оцінки відповідності продукції встановленим екологічним критеріям.