Захід відбувся також завдяки підтримці з боку лідерів органічного бізнесу: ТОВ «Компанія «БТУ-Центр», ТОВ «Дедденс Агро» та ТМ «Пан Еко».
Розвиток органічного виробництва залишається актуальним через низку екологічних, економічних та соціальних переваг, притаманних цій сфері діяльності. Тому, грунтуючись на світових тенденціях екологізації виробництва, в Україні саме органічному сектору нині приділяється максимальна увага як з боку держави, громадськості, так і в освітянському середовищі.
Метою проведеної згаданої конференції було ознайомлення з результатами наукових досліджень, практичним досвідом впровадження технологій, ролі системи освіти у підготовці фахівців з органічного виробництва, обмін думками щодо вирішення актуальних питань розвитку органічного виробництва, перш за все, серед представників вітчизняних освітніх та наукових закладів та міжнародного співтовариства.
Захід відкрила директор Науково-методичний центр вищої та передвищої фахової освіти, організатор Конференції Тетяна Іщенко, наголосивши, що захід уже став традиційним, об’єднуючи освітян, науковців та виробничників, які у своїй діяльності орієнтуються на органічні методи господарювання.
Співорганізатор Конференції, Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов у своїй промові загострив увагу на зростаючій потребі у підготовці високопрофесійних кадрах, зусиллями яких органічний сектор держави і має вийти на якісно новий рівень свого розвитку, забезпечуючи величезний попит в органічних продуктах споживачів в Україні та світі.
Вже традиційно програма Конференції була наповнена виступами найавторитетніших вітчизняних та міжнародних експертів у різних галузях органіку.
У наступному виступі начальник відділу державної політики у сфері органічного виробництва Міністерства економіки України Валентина Заєць окреслила поточний стан законодавчого регулювання в сфері органічного виробництва в Україні.
Жвавий інтерес присутніх викликав виступ німецького експерта з питань органічного сільського господарства, перехідного періоду та досліджень Сільськогосподарської палати Федеральної землі Нижня Саксонія Маркуса М’юке, який зупинився на актуальних результатах механічних способів боротьби з бур’янами у посівах органічних цукрових буряків, кукурудзи та сої на прикладі Німеччини.
Координатор органічного компонента швейцарсько-української програми “Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України” (QFTP) Наталія Прокопчук поділилася досвідом інституту FiBL у поєднанні наукових досліджень та освіти в органічній сфері.
Про своє бачення місця органічного виробництва в освітньому процесі на прикладі очолюваних ними навчальних закладів розповіли директор Липковатівського аграрного коледжу (Харківщина) Микола Таркан, а також директор Іллінецького аграрного коледжу (Вінничина) Василь Пиндус.
Затамувавши подих, учасники конференції ознайомилися з доповіддю «Корисні комахи в органічному землеробстві», які координатор іноземних проєктів компанії «Росана» Олена Болтовська супроводила численними фотоприкладами.
Дмитро Брицов, агроном ТОВ «Дедденс Агро» (Гощанський р-н Рівненської обл.) у своєму виступі на Конференції зупинився на реаліях та перспективах органічного виробництва на прикладі господарства «Дедденс Агро», де успішно вирощують органічні зернові, бобові, олійні культури, а також цукровий буряк, овочі та ягоди.
Червоною ниткою у виступі д.с.-г.н. Станіслава Дегодюка з Інститутк землеробства НААН України звучала теза «Органічне землеробство – пріоритет для науки!»
Завідувач лабораторії комп’ютерного супроводу та комунікаційного забезпечення Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти Сергій Євстрат’єв коротка, однак дуже ємно дав опис поточного стану створеної Органічної платформи знань (organic-platform.org), ознайомив з планами її розвитку та запросив присутніх активніше долучатися ло її наповнення покращення.
Особливе місце в програмі Конференції зайняв виступ дослідниці із захисту рослин, фітопатолога, експертки із органічного напрямку компанії «БТУ-ЦЕНТР» Юлії Миронової, яка ретельно, крок за кроком дала детальну характеристику можливих щляхів та підходів при біологічному захисті в органічному садівництві.
Впродовж всієї Конференції доповідачі виділяли найнагальніші проблеми, що постають перед органічним сектором в Україні, наголошуючи на важливості наукового забезпечення органічного сільського господарства та підготовки кваліфікованих кадрів для цієї галузі.
Після цього учасники Конференції «Органічне агровиробництво: освіта і наука» стали свідками оприлюднення результатів щорічного конкурсу на кращу наукову статтю на тему органічного агровиробництва та маркетингу, який проводиться зусиллями Науково-методичного центру вищої та фахової передвищої освіти і Федерації органічного руху України, за підтримки Проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства»