17 квітня 2024 року Національний університет харчових технологій спільно з Федерацією органічного руху України за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України провели І Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Наукові та практичні аспекти виробництва органічних харчових продуктів: реалії та майбутнє».
Конференція була присвячена актуальним питанням вітчизняного органічного сектору, як то законодавчі основи ведення органічного виробництва в Україні, аналіз сучасних досягнень і актуальних напрямів розвитку підприємств, задіяних у сфері органічного виробництва, інновацій у технологіях вирощування органічної сировини та наукових розробок для розширення асортименту органічних харчових продуктів, економічних факторів розвитку органічного виробництва.
З законодавчими аспектами виробництва органічних харчових продуктів присутніх ознайомила начальниця відділу органічного виробництва Департаменту державної політики у сфері санітарних та фітосанітарних заходів та продовольчої безпеки Міністерства аграрної політики та продовольства України Марина Кислицька у своїй доповіді «Органічний сектор України». Про порядок сертифікації відповідно до законодавства України з органічного виробництва докладно розповіла заступниця керівника відділу сертифікації з питань якості, провідна фахівчиня із сертифікації сертифікаційної компанії ТОВ «Органік стандарт» Олена Манзюк. Далі слово взяли завідувач лабораторії ТОВ «Органік Мілк» Дмитро Подстречний, який поділився перспективами розвитку і проблемами виробництва органічних молочних продуктів, та керівник фермерського господарства «Козак Органік» і ТОВ «Млин Донченко» Олександр Орєхін. Олександр наголосив на проблемах і викликах, що стоять у вирощуванні та переробленні органічної продукції. Особливі дискусії викликали затронуті Олександром питання обмеженості наявної сировини, сертифікованої у відповідності до вітчизняного органічного регулювання та небажання певних виробників здійснювати таку сертифікацію.
Блок доповідей від кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів НУХТ відкрила гарантка магістерської освітньо-професійної програми «Технології органічних харчових продуктів», професорка Юлія Камбулова, яка висвітлила діяльність професорсько-викладацького складу кафедри для реалізації освітньої програми, розказала про основні компетентності випускників і їх переваги для ринку праці.
На завершення завідувач кафедри технології хлібопекарських і кондитерських виробів, професор Володимир Ковбаса, підсумував основні здобутки конференції, подякував всім учасникам і організаторам конференції, побажав усім подальшої плідної та успішної роботи.
Розуміючи важливість переробної галузі у подальшому розвитку органіку в Україні, сподіваємося на продовження започаткованих напрацювань щодо різних тем виробництва органічних продуктів, а також подальшої ефективної підготовки висококваліфікованих фахівців для галузі різними навчальними закладами держави, зокрема і магістрів по програмі «Технології органічних харчових продуктів» в НУХТ.