Найважливішою подією цієї осені стала Друга Міжнародна організація «Розвиток органічного сектору в Центральній/Східній Європі та країнах Середньої Азії», яка відбулася 10-11 вересня 2009 р. у Тбілісі (Грузія).

197 учасників з 22 країн світу зібралися разом, аби обмінятися досвідом та знаннями, зустрітися з новими цікавими людьми та поновити старі контакти, а також побудувати партнерські відносини з представниками органічного сектору з різних куточків світу.

Конференцію відкрила Маріам Джорджадзе, Президент фермерської асоціації Грузії Елкана. З вітальним словом виступили також пані Кетеван Лаперашвілі, представниця Міністерства сільського господарства Грузії, проф. Гела Джавахішвілі, ректор Державного аграрного університету Грузії, колишній президент IFOAM Геральд Херрманн та, від імені організаторів, Євген Милованов, Президент Федерації органічного руху України

Протягом двох днів конференції 50 доповідачів з 19 країн світу поділилися досвідом розвитку органічного сектору свого регіону. До програми конференції були включені сесії:

  • Рослинництво,
  • Виноградарство та виноробство,
  • Збирання дикоросів,
  • Тваринництво,
  • Стандарти та сертифікація,
  • Виробництво та переробка,
  • Розвиток внутрішнього ринку,
  • Експортні ринки.

По закінченню конференції її учасники одноголосно прийняли Декларацію, у якій відображено бажання учасників отримати підтримку урядів країн регіону та більшу увагу з боку споживачів. Читати Декларацію Конференції

У фойє Державного аграрного університету Грузії, грузинські та українські виробники презентували свою органічну продукцію та традиційні вироби народного мистецтва.

Після закінчення конференції, учасникам були запропоновані винні тури, під час яких можна було відвідати фермерські господарства Кахетії. Протягом дводенного туру учасники ознайомилися з трациціями грузинського виноробства та приготування хліба, насолоджувались грузинськими народними піснями, пам’ятками культури та прекрасною природою.

Частина учасників відвідала Міжнародний форум «Органічне виробництво та збереження біорізноманіття» у Батумі (АР Аджарія).

Конференція була організована Федерацією органічного руху України (Україна) Асоціацією органічних фермерів Елкана (Грузія), Органік Сервісіз Гмбх (Німеччина) та Державний аграрний університет Грузії (Грузія).

Організатори висловлюють велику подяку спонсорам та компаніям, які підтримали проведення Конференції, серед яких IFOAM, Світовий банк, Міністерство сільського господарства Грузії, Oxfam Novib, Фундація Авалон та інші.