15 березня 2018 р. відбулося чергове засідання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин ВР України, під час якого, зокрема, розглядався проект Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу й маркування органічної продукції».
Законопроект (реєстр. № 5448 від 24.11.2016 року) був представлений членом Комітету Валентином Дідичем, який зауважив, що при доопрацюванні документу було враховано як зауваження депутатів і побажання та рекомендації учасників органічного руху України, так і європейський досвід законотворчості у частині регулювання органічного виробництва.
Заступник Голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко відзначив зростання інтересу до розвитку органічного сектору у світі, закликавши колег підтримати законопроект і активніше долучитися до його подальшого просування у стінах Верховної Ради.
Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, зауваживши, що сотні українських господарств вже є сертифікованими у відповідності з європейським, американським та іншим міжнародним органічним регулюванням, наголосив, що після прийняття цього закону, при формуванні програм бюджетної підтримки в галузі сільського господарства нарешті можна буде говорити і про фінансове стимулювання органічного виробництва –
За результатами розгляду проекту Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», Аграрним Комітетом прийнято одноголосне рішення рекомендувати Верховній Раді України даний законопроект прийняти в повторному першому читанні.
Участь у засіданні комітету прийняли Голова Правління Федерації органічного руху України, член Робочої групи при Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин з доопрацювання проекту Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу й маркування органічної продукції» Євген Милованов та виконавчий директор Федерації органічного руху України Андрій Коняшин. За словами Євгена Милованова, вітчизняний органічний бізнес вже займає лідируючі позиції серед країн Східної Європи і нині, у значній мірі, подальша робота має бути спрямована на те, щоб гарантувати, що обговорюваний нині Закон, а також відповідні підзаконні акти, які будуть прийматися в наступному, не призвели до надмірної бюрократизації та зарегульованості. Як і в усьому цивілізованому світі, органічний сектор має працювати чесно, в умовах максимальної прозорості на всіх етапах виробництва, переробки та транспортування органічної продукції, під контролем органів сертифікації, які, у свою чергу, мають перебувати під неупередженим державним контролем.
Очікується, що слухання законопроекту у сесійній залі Верховної Ради відбудеться вже у квітні 2018 року.