26 вересня 2012 р. відбулося засідання Бюро Президії Національної академії аграрних наук України з питання “Наукове забезпечення та перспективи органічного виробництва в Україні”.
Заслухавши та обговоривши доповідь директора ННЦ “Інститут землеробства НААН” члена-кореспондента НААН Камінського В.Ф. “Наукове забезпечення та перспективи органічного виробництва в Україні”, бюро Президії Національної академії аграрних наук України відмічає актуальність проблеми та необхідність системного підходу і адаптації основ органічного виробництва продукції до ґрунтово-кліматичних та інших умов України. Погіршення в багатьох країнах світу, в тому числі в Україні, екологічної ситуації, посилення процесів деградації ґрунтів, проблеми з виробництвом нормативних за якістю харчових продуктів обумовлюють необхідність зміни сучасної стратегії землеробства.
За участі НААН розробляється національна законодавча і нормативно-методична база у сфері органічного землеробства. З 2011 р. науковими установами Академії виконується ПНД НААН “Органічне виробництво сільськогосподарської продукції” (головна установа з виконання – ННЦ “Інститут землеробства НААН”), де приймає участь 75 установ і організацій з метою відпрацювання науково-методичних основ ведення органічного землеробства в Україні. Практична реалізація програми полягатиме у комплексі організаційних і агротехнічних заходів щодо екологічно збалансованого й ощадливого ведення сільського господарства з максимальним залученням природних місцевих органічних ресурсів.
Для успішного розвитку органічного виробництва в Україні необхідно вирішити ряд першочергових завдань: удосконалити законодавчу та нормативно-правову базу, яка б чітко окреслила державну політику у сфері “органічного” виробництва; визначити території, які придатні для ведення органічного землеробства; розробити національні стандарти та системи сертифікації органічної продукції рослинництва і тваринництва, нормативні документи з питань виробництва нових біологічних засобів захисту рослин (технічні умови, технічні регламенти). Потребують подальшого теоретичного обґрунтування роботи з оцінки, районування та регламентації придатності ґрунтових умов для ведення органічного землеробства та садівництва; визначення вимог до екологічного стану і родючості ґрунтів, на яких вирощується органічна продукція; розроблення методів комплексної оцінки екологічного стану об’єктів сільськогосподарського та лісового призначення щодо їх придатності для ведення органічного виробництва; оцінки природних вододжерел, створення нових біологічних засобів захисту рослин, біостимуляторів і біогербіцидів, пошуку та розроблення технологій розведення та застосування нових видів ентомофагів, технологій органічного виробництва кормів та продукції тваринного походження тощо.
За результатами обговорення прийнята постанова Бюро Президії Національної академії аграрних наук України.