3 вересня 2013 р. Верховна Рада України знову ухвалила Закон “Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини”, цього разу з урахуванням пропозицій Президента України. Народні депутати, зокрема, підтримали пропозиції Президента України доповнити Закон визначенням наступних термінів: “орган з оцінки відповідності виробництва органічної продукції (сировини) – підприємство, установа, організація чи їх підрозділ, які призначені у визначеному законодавством порядку та провадять діяльність з оцінювання та підтвердження відповідності виробництва органічної продукції (сировини);
підтвердження відповідності виробництва органічної продукції (сировини) – видача сертифіката відповідності на основі рішення, яке приймається після проведення відповідних процедур оцінки відповідності, в тому числі оцінювання, що довели виконання встановлених вимог”.
Верховна Рада підтримала також пропозицію Президента визначити у цьому Законі, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері оцінки відповідності, призначає органи з оцінки відповідності виробництва органічної продукції (сировини), організовує підготовку та атестацію аудиторів з сертифікації, організовує нагляд за проведенням робіт з оцінки відповідності призначеними органами з оцінки відповідності та здійснює інші повноваження, передбачені Законом “Про підтвердження відповідності”. Відповідний законопроект зареєстровано за №0979.
Як відзначає Голова Правління Федерації органічного руху України Є.В.Милованов, чергова спроба прийняття парламентом нашої держави Органічного Закону напередодні початку Органічного Тижня в Україні – хороший знак, який свідчить про бажання нашого політикуму легітимізувати нарешті функціонування органічного сектору в Україні та унеможливити існування такого ганебного явища, як «псевдо-органік».
До відома: попередня редакція Закону України “Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини” (№9707) була, ухвалена Верховною Радою України 18 вересня 2012 року, але тоді Президент України повернув згадану версію прийнятого Закону України зі своїми пропозиціями для повторного розгляду Верховною Радою України.