7 липня 2016 р. у сесійному будинку Верховної Ради України відбулась виставка органічної продукції від сільськогосподарських виробників України «Organic made in Ukraine».
Захід був організований Асоціацією учасників органічного виробництва «БІОЛан Україна», ТОВ “Либідь-К”, ГО «Інститут дослідження адаптації законодавства», Академією роздрібної торгівлі (Retail Academy), за підтримки народного депутата України Ярослава Маркевича, швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL) за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації.
У роботі виставки прийняли участь 45 компаній. Серед них 33 сільськогосподарські виробники, сертифікованих за стандартами органічного виробництва ЄС, а також оператори органічного ринку та надавачі послуг.
На виставці були представлені сертифіковані органічні харчові продукти:
Україна має великий потенціал виробництва органічних продуктів: здатна забезпечити повний асортимент органічного споживчого кошика для внутрішнього ринку та вагомий внесок в експорт сільськогосподарської продукції. За даними Федерації органічного руху України, в 2015 році статус органічних сертифікованих угідь мала площа понад чотириста тисяч гектарів (410550 га), тобто близько 1% всіх сільськогосподарських земель України. Внутрішній органічний ринок у 2015 році досяг 17 млн. євро. (Для порівняння: за даними ІФОАМ (Міжнародна Федерація органічних сільськогосподарських рухів) та FiBL (Дослідний інститут органічного сільського господарства, Швейцарія), глобальний органічний ринок у 2014 р. зріс до 43,7 млн. га органічних сільськогосподарських земель і складає 80 млрд. доларів США.)
Органічне сільське господарство в Україні може стати одним з локомотивів економічного розвитку країни, при цьому зберігаючи та зміцнюючи родючість українських земель та забезпечуючи добробут громадян. Але для успішного руху цього локомотиву потрібна підтримка держави.
За даними численних досліджень у світі споживачі органічних харчових продуктів вважають стан свого здоров’я значно кращим, ніж споживачі конвенційної їжі (не органічної). Наприклад, завдяки багаторічному застосуванню програми «Їжа для життя» (включення органічних продуктів до меню шкільної їдальні) в Лондоні відсоток учнів з надмірною вагою знизився з 10% у 2002 році до 2% у 2010 році. Водночас покращились успіхи школярів у навчанні, – позитивно склали іспити 90% випускників, порівняно з 32% у 2002 р. У 2010 році Мішель Обама оголосила про старт у США великої десятирічної державної програми “Let’s Move!”. Її мета – «здорові діти, зниження відсотку ожиріння, здорова нація», а урядове фінансування – мільярд доларів щорічно. Новий бюджет Данії передбачає фінансування 60% органічних продуктів в їдальнях державних установ.
Дослідження вчених Національного медичного університету імені О.О.Богомольця показало, що харчування на 50% впливає на здоров’я дитини в Україні, поряд з тим лікування на 10%, генетика на 20%, умови життя на 20%.
Такі показники яскраво демонструють, що органічне харчування – це не просто модний тренд, а здоровий спосіб життя, який свідомо обирають уряди багатьох розвинених країн. До органічного руху у світі українські фермери приєднуються семимильними кроками, і вже сьогодні близько двомстам операторам органічного ринку України є що запропонувати для споживачів на внутрішньому та зовнішньому ринках.