10 березня 2017 р. Федерацією органічного руху України було оприлюднено інформацію про видання Довідника стандартів ЄС щодо регулювання органічного виробництва та маркування органічних продуктів. Книга 5.
Видання здійснено за підтримки Проекту “Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства”.
Даний Довідник є продовженням виданих у 2008, 2010, 2013 та 2015 рр. нормативних документів Європейського Союзу стосовно органічного виробництва та маркування органічних продуктів.
До п’ятої книги Довідника стандартів увійшли всі офіційні документи, що регулюють функціонування органічного сектору економіки в Європейському Союзі, які були прийняті Єврокомісією протягом червня 2015 р. – грудня 2016 р. Крім того, до Довідника увійшли Настанови Комісії ЄС для додаткових офіційних перевірок органічних продуктів, що імпортуються з України, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану, Узбекистану та РФ, прийняті у грудні 2015 р. та Настанови щодо проведення додаткового офіційного контролю продукції, країною походження якої є Україна, Казахстан або Російська Федерація, прийняті Єврокомісією 29 листопада 2016 р.
До Довідника увійшли також матеріали щодо нової Системи зареєстрованих експортерів (REX) – системи сертифікації походження товарів, яка буде застосовуватися у Генералізованій системі преференцій (GSP) Євросоюзу з 1 січня 2017 року. Вона ґрунтується на принципі самосертифікації суб’єктами господарювання, які видають так зване зазначення походження. Щоб отримати право видавати зазначення походження, суб’єкт господарювання має бути внесений у базу відповідним уповноваженим органом влади. Поступово система REX має повністю замінити чинну систему підтвердження походження на основі сертифікатів походження, виданих державними установами.
Довідник рекомендується Федерацією органічного руху України фермерам, кооперативам, іншим виробникам та переробникам сільськогосподарської продукції, інспекторам та сертифікаторам органічного виробництва, експортерам органічної продукції, державним службовцям, науковцям та вченим, викладачам вищих і середніх навчальних закладів, студентам, аспірантам, споживачам, всім тим, хто прагне отримати повноцінну інформацію щодо правил та вимог до виробництва та маркування органічної продукції