06 липня 2011 р. у селі Проців Бориспільського р-ну Київської обл. відбулося Театралізоване свято Київської обл. з нагоди Івана Купала.
Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят – це свято молоді – Купало або Купайло, що з часом, після прийняття християнства, деякою мірою трансформувалося в церковне свято. Після поширення християнства давнє народне свято Купала в результаті «християнського нашарування» почало називатися святом Івана Купала
Це свято припадає на день літнього сонцевороту, тому символізує народження літнього сонця – Купала, і тим самим завершує панування весняного сонця – Ярила. В цей час небесне світило перебуває у куполі – найвищій небесній точці, тому дні тоді найдовші, а ночі – найкоротші.
Головні персонажі свята – Купала та Марена, які уособлюють чоловіче (сонячне) і жіноче (водяне) божества. Ці дві дійові особи обираються хлопцями та дівчатами або виготовляються як опудала.
Бажаючі йдуть у ліс шукати цвіт папороті, як правило, парами. Хтось намагається знайти за її допомогою скарби, а хтось знаходить своє щастя – кохання.
В цей час рослини набирали чарівних, лікувальних та цілющих властивостей. Лише в Купальську ніч на папороті, серед ночі розцвітала чарівна вогняна квітка щастя – кочедижник. Хто її зірве, той усе на світі знатиме, дістане без труднощів усі скарби, матиме чудодійну силу робити все тією рукою, яка зірвала Квітку щастя. Той щасливець причарує найкращу дівчину, матиме найвищий урожай, не боятиметься лихих сил.
Гості згаданого свята у селі Проців брали участь у створенні найбільшого в Україні купальського вінка, а також спортивних змаганнях, конкурсах та вікторинах, мали чудову можливість спробувати куліш, млинці та карпатський бануш. Не обійшлося свято, звичайно, і без органічних виробників, які представили на розсуд тисяч відвідувачів сертифіковані органічні продукти від відомої торгової марки Пан Еко. Традиційно для гостей смажилися не лише свіжі ковбаски, але й цілий кабанчик породи Монголиця на вертелі, готувалися неперевершені народні страви як Закарпаття, так і Київщини.
Під звучання чудової музики відбувалися народні гуляння, купальські обрядові дійства, а також у створеному містечку майстрів показувалися традиційні ремесла та концерт кращих фольклорних колективів області.