09 червня 2023 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні тенденції розвитку біоекономіки», яку організували Навчально-наукова лабораторія економічної теорії та біоекономіки та кафедра економічної теорії факультету аграрного менеджменту НУБіП України. У конференції взяли участь вітчизняні та зарубіжні науковці, спеціалісти-практики, експерти у галузі біоенергетики, аспіранти та здобувачі, а також студенти.
Тема на сьогодні є актуальною, оскільки біоекономіка охоплює усі галузі виробництва, що займаються розробленням, виготовленням, обробленням, переробленням або використанням у будь-якій формі біологічних ресурсів (рослин, тварин та мікроорганізмів), тобто до сфер використання можна додати лісове господарство, садівництво, рибне господарство, рослинництво і тваринництво, харчову, деревообробну, паперову, шкіряну, текстильну, хімічну, фармацевтичну промисловості та енергетику Сьогоднішня конференція – це ще один крок на шляху до розвитку біоекономіки в нашій державі. Вона допоможе зорієнтуватися у тому, куди рухатися Україні, розбудовуючи біоекономічну модель. Науковці обговорювали нові рішення, приймали участь у дискусіях стосовно різних питань, як то енергозбереження, біоенергетика, органічне виробництво, ґрунтозахисні технології тощо.
В цілому, біоекономіка є механізмом, здатним забезпечити досягнення сталого розвитку, вона має низку позитивних впливів на економічну, соціальну та екологічну сфери діяльності. Біоекономіка загалом орієнтована на забезпечення економічного зростання, стійкості, добробуту людства в усіх формах через економіку майбутнього, присвячену людському життю, за допомогою раціонального використання ресурсів.
Важливість розвитку біоекономіки для розвитку української економіки важко переоцінити. Модернізація технологічної бази сучасного промислового виробництва неможлива без масового впровадження біотехнологій і біотехнологічних продуктів. Більш того, для цілого ряду галузей, в т.ч й АПК, модернізація і буде означати перехід на біотехнологічні методи і продукти. Використання біотехнологічних методів дозволить повністю переробляти відходи агропромислового комплексу, (в ряді країн саме поняття «відходи» для цього сектора вже перестає існувати). Значний потенціал для розвитку біоенергетики може бути реалізований за рахунок використання відходів лісопромислового комплексу та побутових відходів.
Органічне ж виробництво, яке є однією з важливих складових біоекономіки, може забезпечити населення якісною і безпечною продукцією, збереження природних ресурсів та покращення екологічної ситуації в країні.