12 березня 2019 р. Федерація органічного руху України спільно з найавторитетнішим китайським органом сертифікації «OFDC» (Organic Food Development and Certification Center of China), за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України та Київської школи економіки успішно провела семінар «Cертифікація за органічними стандартами Китаю. Особливості входження на китайський органічний ринок».
Основна мета заходу – ознайомлення вітчизняних виробників органічної продукції, потенційних експортерів з особливостями інспекції та сертифікації органічного виробництва за стандартами Китайської Народної Республіки, вимогами щодо імпорту продукції з України до КНР, забезпечення розширення географії ефективного збуту вітчизняної органічної продукції саме до Китаю.
Попит на органічну продукцію у світі продовжує зростати, перевищивши у 2017 році, за даними IFOAM, рівень 92 млрд.Євро. При цьому, після США та Євросоюзу, до найбільших споживачів органічних продуктів планети входить і Китай, де лише впродовж 2017 року було спожито органічної продукції на загальну суму 7,644 млрд.Євро, що на 29,6 % більше, ніж роком раніше (найбільші темпи зростання споживання органічних продуктів у порівнянні з усіма іншими країнами світу)!
Саме тому китайський органічний ринок є надзвичайно привабливим для українських виробників та експортерів органічної продукції. Проте, для входження на цей преміальний ринок необхідно суворо дотримуватися правил китайських органічних стандартів, а сертифікацію має здійснювати виключно акредитований на ведення такого виду діяльності китайський орган сертифікації.
Олена Ковальова подякувала китайським партнерам за їх готовність ділитися інформацією з українськими колегами, як саме слід адаптуватися до правил і вимог китайського ринку органічної продукції, яким чином необхідно проходити процедуру сертифікації.
«За 2018 рік зростання товарообігу між нашими двома країнами у сфері АПК склало 16%. Впевнена, що плідна співпраця на органічному ринку забезпечить додатковий імпульс для реалізації наших спільних можливостей, в яких кожна сторона отримає свої економічні переваги», – резюмувала заступник Міністра.
Як зазначив Євген Милованов, Голова Правління Федерації органічного руху України, вітчизняні органічні виробники щорічно нарощують обсяг експорту органічної продукції до різних регіонів світу, сягнувши у 2017 р. рівня 99 млн.Євро. І хоча впродовж останнього часу основними ринками реалізації української органічної продукції були ринок ЄС, Швейцарії та США, та в останні три роки вектор експорту починає все більше переорієнтовуватися на азійський ринок. І вихід на китайський споживчий ринок – це величезна можливість для вітчизняних виробників для гарантованого збуту своєї продукції за більш привабливими цінами при надійних партнерських відносинах! І китайський ринок підтверджує зростання попиту на органічні продукти. Так у 2017 році в КНР зростання споживання сертифікованої органічної продукції склало 29,6% у порівнянні з попереднім роком! Близько 50 млн. китайців споживають сертифіковані органічні продукти.
Головний доповідач семінару – пан Шю Ці – директор інспекційного департаменту компанії OFDC (Organic Food Development and Certification Center of China) протягом дня широко висвітлив наступні питання:
– поточний стан та перспективи розвитку органічного сектору Китаю;
– особливості сертифікації згідно вимог органічних стандартів Китаю: необхідність, вимоги до виробництва продукції рослинництва, тваринництва, переробки, збору дикоросів та ін.;
– маркування та методи відстеження обігу органічної продукції на китайському ринку;
– вимоги сертифікаційних органів КНР щодо допоміжних засобів для органічного виробництва;
– чи діють в Китаї органічні сертифікати ЄС, NOP, JAS, Bio Swiss тощо;
– необхідні кроки для входження на китайський органічний ринок.
Запрошуємо провідних українських органічних виробників до участі у виставці!
До відома:
1. Загальна сума товарообігу між Україною та Китаєм у 2018 році склала 1,3 млрд дол. США. ТОП 5 товарних позицій експорту до КНР (за 2018 рік): кукурудза ($489,7 млн), олія соняшникова ($334 млн), шрот та макуха ($137,7 млн), ячмінь ($61,5 млн), олія ріпакова ($50,6 млн).
2. Китайські немовлята споживають органічних молочних сумішей на суму 1,2 млрд.дол.США на рік! Понад 75% молочних сумішей, які споживаються у КНР, мають статус органічних.