Органічна Платформа Знань створена, щоб об’єднати всі наявні в Україні наукові, інформаційні та практичні матеріали про органічний сектор і зробити їх доступними для широкого загалу науковців, викладачів, студентів, практиків та учасників органічного руху. Всі матеріали, що публікуються на платформі, проходять оцінку незалежними експертами галузі на предмет їх актуальності та якості.

Технічне впровадження платформи здійснюють «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» і Федерація Органічного Руху України, за експертної підтримки провідних гравців органічного сектору України та міжнародних експертів-консультантів.

Метою створення платформи є підвищення рівня знань українських викладачів, науковців, студентів та практиків у сфері органічного сільського господарства.

Органічну Платформу Знань створено у 2020 році за підтримки проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства», який фінансується Федеральним Міністерством продовольства та сільського господарства Німеччини на підставі рішення Німецького Бундестагу.