03 березня 2020 року Установою «Центр екологічних рішень» (Бєларусь) в рамках Проєкту «Запобігання забрудненню природних водойм через просвітництво громадськості та сприяння розвитку органічного сільського господарства в Бєларусі» в Києві був проведений круглий стіл «Інструменти для розвитку органічного сільського господарства в Бєларусі на прикладі України”. Захід проводився в рамках освітньої поїздки білоруських фахівців в сфері акредитації та сертифікації, державних службовців, в Україні на тему: «Вивчення досвіду виробництва, сертифікації органічних продуктів і питань, пов’язаних з державним регулюванням органічного виробництва». Проєкт реалізується за підтримки Коаліції «Чиста Балтика» при фінансуванні Шведського агентства з міжнародного розвитку (SIDA).
Під час зустрічі, власним досвідом становлення органічного сектору в Україні ділилися з білоруськими учасниками круглого столу вітчизняні фахівці. Зокрема, Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов, окрім висвітленння питань становлення та розвитку органічного руху в Україні акцентував увагу колег на можливих коротко- та довготермінових викликах на шляху формування системи виробництва, маркетингу, контролю органічного виробництва.
На питаннях законодавчого регулювання в сфері органічного виробництва, основних проблемах та шляхах вирішення зупинилась Валентина Заєць, начальник відділу органічного виробництва та стандартів якості Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
Ольга Семенчук, заступник директора Департаменту безпеки харчових продуктів і ветеринарної медицини Держпродспоживслужби ділилася досвідом державного контролю у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.
На важливості політичного діалогу між представниками державної влади та представниками бізнесу, громадськості, фахівцями органічного сектору акцентувала увагу представниця «Органічної України» Олeна Березoвська.
Представники міжнародних проєктів – «Німецько-українська співпраця у сфері органічного сільського господарства» Ксeнія Гулієва та Швейцарсько-українский проєкт «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» Нaталя Прoкoпчук розкрили роль та можливості підтримки міжнародними донорськими організаціями органічного сектору.
В свою чергу, на проблемних питаннях становлення органічного бізнесу, зокрема ефективного функціонування магазину органічних продуктів зупинився власник такого закладу Клод Ексбраят.
Зважаючи на нещодавнє прийняття в Бєларусі органічного законодавства, білоруські колеги зробили коротку презентацію власних напрацювань в сфері формування нормативно-правової бази щодо регулювання органічного виробництва.
Результатом обговорень стали спільні напрацювання та висновки щодо подальшого уникнення помилок при формування та функціонуванні органічних секторів в наших країнах.
На завершення, білоруські колеги відвідали відділи з вітчизняною та імпортовано. органічною продукцією в супермаркеті «Сільпо» та спеціалізований магазин «Good Wine». Консультанти торгівельних закладів провели гостям ознайомчу екскурсію, розказали про формування асортиментного переліку і найбільш затребуваних споживчих товарах та інших аспектах роботи органічних відділів у магазинах.