19 квітня 2016 р. у Києві відбулася Науково-практична конференція «Розвиток сільських територій в умовах децентралізації: стан, можливості та ризики» організована за сприяння Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, проекту ЄС «Підтримка політики регіонального розвитку в Україні» та Інституту громадянського суспільства. Участь у конференції взяли понад 200 представників центральних та місцевих органів влади, Європейського Союзу, бізнесу, міжнародних, громадських організацій, наукових, освітніх установ.
Особливу увагу учасники конференції приділили можливостям розвитку територіальних громад завдяки активізації на місцях такого актуального напрямку як органічне виробництво, в т.ч. і невеликими фермерами та сімейними господарствами.
«Фермерські господарства займають 73% у загальній структурі виробництва валу агропродукції, але у грошовому виразі, на жаль, вони дають менше 8%. Об’єднані громади будуть багаті і самодостатні, коли будуть забезпечені грішми. Фермерство може у цьому допомогти. Але їм потрібно знайти ніші. Фермер ніколи не буде конкурентнішим у порівнянні з холдингом, бо у нього немає достатньо ресурсів. Вони мають бути успішні у окремих нішах. В першу чергу, йдеться про органічне виробництво, яке сьогодні становить 1% у загальному виробництві країни. Є великий попит у світі на таку продукцію і вона коштує набагато більше. І найважливіше, що великі агрохолдинги цим не будуть займатися. В України є значний потенціал у цьому напрямку і фермери мають ним скористатися», – сказав міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий.
Під час другої панельної дискусії виконавчий директор Федерації органічного руху України Андрій Коняшин під час вого виступу підтвердив факт того, що спостерігається тенденція зростання у нашій державі числа невеликих господарств, які працюють за органічними стандартами з орієнтацією на внутрішній вітчизняний ринок. Адже саме для невеликих сімейних господарств, фермерів та малих підприємців вигідне об’єднання в певні кластери та кооперативи для покращення своєї конкурентоздатності порівняно з великими агрохолдингами.