Захід організовано ЛМГО “Екотерра” спільно з Федерацією органічного руху України, за підтримки ССВ (Коаліції Чиста Балтика) та Програми громадських неурядових організацій ЄС LIFE. Медіа-партнер: журнал «ORGANIC UA».
Учасників Конференції привітали керівник ЛМГО “Екотерра” Наталія Чоловська, голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов, заступниця директора Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко, Виконавчий секретар Коаліції Чиста Балтика Михайло Дуркін, представник Мінекономіки України Валентина Заєць.
Цей щорічний захід країн Балтійського регіону впродовж тривалого часу є відкритою платформою для діалогу та впровадження екологічно дружніх агротехнологій у напрямку до подальшого розвитку сталого сільського господарства.
Цьогоріч участь у конференції прийняли 25 в офлайн-режимі та понад 90 в онлайн-режимі представників науки, освіти, державних органів влади та громадського сектору, бізнесу, виробників органічної продукції як з України, так і з інших країн світу.
Спікери конференції із 7-ми країн світу торкнулися цілої низки актуальних питань сьогодення: кліматичні зміни та органічне сільське господарство (Тетяна Адаменко, Укргідрометеоцентр; Марія Фалалєєва, ГО «Екапраект», Білорусь), вектори змін для аграрної освіти, глобальна та регіональна політика зеленого сільського господарства (Марія Станішевська, Польський екологічний клуб).
Значна частина спікерів налогошувала на питаннях важливості розвитку органічного сільського господарства, особливо в частині створення ефективної нормативно-правової бази, взаємодії всіх учасників органічного сектору (Валентина Заєць, Мінекономіки України, Любомир Клепач; Центр екологічних рішень, Білорусь), підготовки навчальних програм для студентів, покращення підготовки підвищення кваліфікації кадрів (Тетяна Іщенко, НМЦ вищої та передвищої фахової освіти, Олена АБАРОВА, Ляховицький Державний сільськогосподарський коледж); акценті на здоровому харчуванні у шкільних та дошкільних закладах, впровадженні органічної продукції в раціон шкільних та дошкільних закладів освіти (Jinger Zeng, Департамент адміністрування Нового Тайпею, Тайвань; Хелена Нордлунд, MatLust project, Швеція; Рамінта Богушієне, Sveikatai palankus, Литва, Володимир Зуєв, ГО «Неруш», Білорусь; Ольга Котовська, Департамент освіти і науки Львівської ОДА; Наталія Бондаренко, ясла-садок №18 ЛМР).
Вказані питання є актуальними не лише для України, а й для всієї європейської спільноти, особливо із запровадженням Європейської Зеленої Угоди, що передбачає втілення Стратегії від ферми до виделки.
Важливим висновком учасників стало твердження, що запровадження органічного сільськогосподарського виробництва може стати вагомим інструментом для зменшення негативного впливу кліматичних змін на Планеті. З іншого боку, підтримувати органік можуть не лише уряди різних країн, фінансуючи органічних виробників, а, в першу чергу, ми, як споживачі, голосуючи за це своїм гаманцем у торгівельних мережах, підтримкою ініціатив харчування наших дітей у дошкільних, шкільних та інших навчальних закладах органічними продуктами!
Тому давайте жити у стилі ОРГАНІК!