06 жовтня 2017 р. у рамках XI Міжнародної агропромислової виставки “AGROPORT East Kharkiv 2017” у Міжнародному аеропорту Харкова Федерацією органічного руху України було організовано Круглий стіл “Органічне виробництво – майбутнє вже сьогодні”.
На цьому заході активно обговорювалися такі теми, як «Нормативно-правова база та шляхи підтримки органічного сектору», «Чи є регіональні особливості ведення органічного землеробства?», «Органічний ринок: Україна та світ».
Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов, який був модератором всіх сесій цього поважного зібрання, наголошував на необхідності впровадження у нашій державі в в життя найкращих світових практик органічного виробництва, забезпечення максимальної прозорості на всіх етапах переробки та транспортування органічної продукції, що здатне забезпечити зміцнення українських органічних виробників не лише на вітчизняному, але й на всіх міжнародних ринках.
У дружній, невимушеній обстановці учасники Круглого столу поділилися думками щодо різних аспектів функціонування, цивілізаційного розвитку органічного сектору у світі, в Україні в цілому та в її регіонах зокрема. Заступник директора Департаменту продовольства Міністерства аграрної політики та продовольства України Володимир Пугачов зупинився на пріоритетних напрямах діяльності державних органів для забезпечення формування нормативно-правової бази для операторів органічного ринку, що могло б пришвидшити темпи розвитку галузі уже в найближчій перспективі.
Директор Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Наталія Хмиз не лише поділилася досвідом розвитком органічного виробництва на Львівщині, але й окреслила плани подальшої підтримки цього напрямку на обласному рівні.
У своїх виступах Геннадій Тищенко, Лариса Шедєй та інші провідні вітчизняні експерти у сфері органічного землеробства акцентували увагу присутніх на тому, що, попри певні регіональні особливості ведення органічного агровиробництва, основою скрізь є дбайливе ставлення до землі, дотримання збалансованих сівозмін та покращення родючості ґрунтів.
Приймаючи участь в дискусії, керівник Академії роздрібної торгівлі Тетяна Ситнік, зокрема, дала порівняльну характеристику наповнення органічних ринків споживання на прикладі міст Києва та Харкова, що викликало жваву реакцію аудиторії.
Проведення згаданого заходу, що за час своєї роботи зібрав близько 80 учасників, стало можливим завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Агросільрозвиток».