04 червня 2015 р. у рамках Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2015» та Спеціалізованої виставки «ОРГАНІК-2015» у Павільйоні №1 ЕкспоЦентру України відбувся Круглий стіл на тему “Продовольча безпека та безпека продовольства – органічний вектор”.
Він був організований Федерацією органічного руху України спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України, за підтримки Швейцарської Конфедерації в рамках Проекту «Розвиток органічного ринку в Україні», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія), а також Проекту USAID Aгроінвест.
Крім того, органічна продукція українського виробництва вже завойовує європейські ринки. Зокрема, вона користується попитом в Італії, Польщі та інших країнах ЄС. Зі свого боку Мінагрополітики налаштоване всебічно підтримувати розвиток органічної галузі, у тому числі на законодавчому рівні. «Ми завершуємо роботу над законопроектом про органічне виробництво. Він поки недосконалий, але це перший крок, який дозволить максимально імплементувати стандарти та вимоги Європейського союзу», — сказав Перший заступник Міністра.
За переконанням Голови Правління Федерації органічного руху України Євгена Милованова, органічне господарювання спроможне успішно конкурувати з нині домінуючим – інтенсивним. Більше того, за певних обставин воно може забезпечувати більш високі врожаї, що дозволить успішно вирішувати продовольчу проблему, яка, за визнанням ООН, вже набула планетарного масштабу.
Власним досвідом органічного господарювання, практичними рекомендаціями щодо діяльності органічних підприємств ділилися з присутніми провідні органічні фермери, переробники: Олексій Дон (ФГ Дона О.П., Вінницька обл.), Андрій Білицький (Полісся-Інвест, Житомирська обл.), Олена Стретович (Органік Мілк, Житомирська обл.), Наталія Загребельна (Фруктовий світ, Агролідер, Хмельницька обл.).
Не менш цікавими були доповіді щодо сертифікації органічного виробництва від керівника Органік Стандарту Сергія Галашевського, а також Миколи Тетерука (Центр Біотехніка) щодо використання біологічних засобів захисту рослин в органічному землеробстві.
За словами начальника Відділу землеробства та меліорації Мінагрополітики Анатолія Рудюка, завдяки спільним зусиллям багатьох фахівців органічного сектору, активній роботі всіх зацікавлених осіб, є сподівання, що в найближчий час все ж таки буде прийняте та запрацює українське
Сподіваємося, що круглий стіл став ще одним містком до об’єднання всіх учасників органічного ринку в Україні, а сертифіковані органічні виробники і в подальшому передаватимуть власний позитивний досвід господарювання за органічними стандартами. Віримо і в те, що держава підтримуватиме власний органічний сектор, як це вже робить виконавча влада на Львівщині, де, за словами заступника директора Департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Романа Верещинського, в цьому році вже передбачені дотації для органічних виробників в розмірі 500 гривень на один гектар.