29 та 30 травня 2012 р. у м. Полтава за участі Президента України (1994-2005 рр.) Леоніда Кучми відбулася конференція з підведення підсумків конкурсу, який був проведений Інститутом стратегічних оцінок при Фонді «Україна» на базі Полтавської державної аграрної академії та ПП «Агроекологія» Шишацького р-ну Полтавської обл. з метою залучення студентів до наукових досліджень у пріоритетній галузі аграрної науки і практики – природному землеробстві, а також для формування екологічного світогляду й активної життєвої позиції у майбутніх спеціалістів-аграріїв. Конкурс «Природне землеробство України – шлях до здоров’я і добробуту нації» став першим в Україні заходом такого формату, організатори якого поставили амбітне завдання – привернути увагу суспільства до проблеми здоров’я людей крізь призму виробництва і споживання органічних продуктів. У ньому взяли участь 124 студенти з 40 університетів України.
Конкурсна комісія з фахових науковців (зокрема, П.І.Гайдуцький, П.В.Писаренко, Є.В.Милованов, В.В.Баліцька, О.В.Ходаківська) визначила переможцями майже 30 конкурсантів, які під час конференції у Полтаві були відзначені дипломами і преміями Фонду «Україна». Крім того, були заохочені наукові керівники кращих конкурсантів. Найбільш цікаві та змістовні роботи переможців конкурсу Фонд «Україна» планує направити у відповідні міністерства та відомства для використання у їх діяльності.
У своїй вітальній промові на конференції Президент Л.Д.Кучма, зокрема, виступив з ініціативою створення спеціального Фонду підтримки органічного виробництва за рахунок відрахувань від господарств, що масово застосовують отрутохімікати. Голова Полтавської облдержадміністрації О.В.Удовіченко відзначив важливість подальшого розвитку органічного агровиробництва в очолюваній ним області. Директор Інституту стратегічних оцінок П.І.Гайдуцький у своїй промові зупинився на тенденціях, цінностях та пріоритетах розвитку природного землеробства. Голова Правління Федерації органічного руху України Є.В.Милованов у своєму виступі наголосив на необхідності прийняття Закону «Про органічне виробництво» та розробки механізмів державної фінансової підтримки органічного сільського господарства. У своїх виступах учасники: студенти, науковці, офіційні особи загострювали увагу на нагальності акцентування уваги державної аграрної політики на поліпшення здоров’я нації шляхом забезпечення населення якісними та екологобезпечними продуктами харчування; збереження і підвищення родючості ґрунтів; підвищення конкурентоспроможності вітчизняної сільськогосподарської продукції в умовах інтеграції України у світовий економічний простір; утвердження світового іміджу нашої держави як виробника та експортера високоякісної сертифікованої органічної продукції.