26 червня 2013 р. на базі Іллінецького державного аграрного коледжу відбулася IV міжнародна науково-практична конференція “Поєднання науки, освіти, практичного виробництва і справедливого продажу якісної органічної продукції”.
Основною метою заходу було продемонструвати науковий підхід і практичні заходи щодо впровадження виробництва органічної сільськогосподарської продукції в Україні, надати інформацію про перехід господарства на органічний метод господарювання, ознайомити з вимогами технології органічного землеробства до ґрунтів, надати інформаційну та маркетингову підтримку органічним та зацікавленим господарствам, продемонструвати елементи органічного виробництва в рамках навчального закладу, обмінятися досвідом із впровадження методик викладання органічного виробництва.
Відкрив конференцію Пиндус Василь Васильович, голова Правління Асоціації “БіоЛан Україна”, директор Іллінецького державного аграрного коледжу, який наголосив, що в Україні все більшої популярності серед фермерів набуває органічне землеробство, поширення якого потребує поєднання наукових засад та практичних досліджень. Зразком співробітництва у розробленні та освоєнні інноваційних технологій конкурентноспроможного органічного виробництва продукції рослинництва і наукових основ адаптивних систем землеробства є співпраця Іллінецького державного аграрного коледжу з багатьма фермерськими господарствами.
Учасники зазначили, що важливо постійно здійснювати наукові дослідження в органічній галузі, адже це дасть можливість пропонувати виробникам певні елементи технології вирощування с.г. культур в органічній системі землеробства. Необхідним є вивчення багатьох питань, хвилюючих виробників як органічних так і в перехідному періоді від традиційного до органічного землеробства, а саме: підбір сівозмін для органічного землеробства, систему захисту рослин від шкідників і хвороб, стійкі сорти с.г. культур, збереження родючості грунтів, економічна ефективність виробництва органічної продукції.
І саме в співпраці науковців та фермерів можливо досягти найкращого результату сільськогосподарського виробництва, що дасть можливість в повній мірі забезпечувати населення якісними органічними продуктами харчування.