20 березня 2012 р. в Києві відбулася громадська дискусія на тему “Україна на порозі Ріо+20: Суспільний порядок денний для сталого розвитку”, яку організувала Всеукраїнська громадська екологічна організація “МАМА-86” спільно з Фондом Фрідріха Еберта в Україні.
Напередодні Конференції ООН зі сталого розвитку у Ріо-де-Жанейро (Ріо+20, 20-22 червня 2012 р.), представники основних робочих груп українського суспільства обговорювали та вносили пропозиції до спільного позиційного документу “Суспільний порядок денний для сталого розвитку України”, який буде подано уряду України як орієнтир для дій влади на Ріо+20, а також як рекомендація стосовно подальшої роботи по впровадженню політики сталого розвитку на національному, регіональному та місцевому рівнях.
Приємно відзначити, що активну участь у дискусії приймали багато громадських неурядових організацій екологічного спрямування, в тому числі й представники Федерації органічного руху України, адже питання побудови зеленої економіки особливо актуальне саме в контексті сталого розвитку та зменшення бідності. Саме зелена економіка має захищати і посилювати базу природних ресурсів, підвищувати ефективність використання ресурсів, просувати сталі способи споживання і виробництва, особливо в сільському господарстві, зважаючи на значну захімізованість і інтенсивне використання сільськогосподарських земель.
Сталий розвиток вимагає, щоб основні групи – корінні народи, жінки, діти, молодь, неурядові організації, місцеві органи влади, працівники і профспілки, бізнес і промисловість, наукова і технологічна спільнота, а також фермери – відігравали значущу роль на всіх рівнях. Важливо надати всім членам громадянського суспільства можливість брати активну участь у сталому розвитку шляхом залучення їх специфічних знань і практичних вмінь до процесу вироблення національної і місцевої політик.