21 серпня 2011 р. у с.Спас Коломийського р-ну Івано-Франківської обл. уже вдруге відбувся фестиваль автентичної кухні “Смачний Спас”. З раннього ранку у Спас почали з’їжджатися делегації не лише з районів цієї прикарпатської області, а й з інших регіонів держави та з-за кордону. Після офіційної реєстрації сформована фестивальна колона вирушила до місцевого стадіону. Попереду – дівчата з короваєм – символом достатку. Майже всі – в національних нарядах.
Організаторами Фестивалю були Асоціація «Чиста Флора», Івано-Франківська облдержадміністрація, Коломийська райдержадміністрація Івано-Франківської обл. В рамках заходу Федерація органічного руху України організувала, як і в минулому році, Виставку-ярмарок виробників органічної продукції України.
Аби взяти участь у фестивалі і презентувати мистецтво танцю і пісні до с.Спас з’їхалося багато творчих колективів. Дійство розпочалося з привітального слова голови Івано-Франківської ОДА Михайла Вишиванюка до спаської громади та гостей фестивалю. Вітали запрошених також і голова обласної ради Олександр Сич, голова Коломийської РДА Михайло Негрич, Народний депутат України Василь Чуднов, заступник голови адміністрації Аксайського р-ну з Росії Галина Косівцова, представники Канадської делегації, Спаський сільський голова Олександра Гоянюк. Благословив захід єпископ-ординарій Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ кир Миколай Сімкайло.
Урочисте відкриття фестивалю продовжилось презентацією різноманітних національних страв населених пунктів району – з особливим колоритом облаштовано обійстя, які власноручно організували сільські, селищні голови спільно з активом сіл.
В рамках святкування відбувся конкурс «Країна гурманів». Коломийським р-ном було представлено 5 садиб. 1-е місце отримала садиба с. Нижній Вербіж, 2-е – Спас і Отинія, 3-є – Печеніжин і Слобода. Серед сусідів переможцем визнано садибу с. Розсохач Городенківського р-ну, 2 місце – с. Микуличин Яремчанської міської ради та с. Узин Тисменицького району, 3-є – с. Жуків Тлумацького р-ну, місто Сколе Львівської обл.
Від кожної сільської ради оформлявся стіл, на якому були представлені обрядовий хліб і автентична їжа. Крім того, кожне село оформило стенд з історією села за роки незалежності. Всі були нагороджені подяками, а за кращий гостинний стіл було визначено місця: 1 місце – Великий Ключів, Матеєвці, 2 місце – Верхній Вербіж, Дебеславці, Турка, 3-є – Лісний Хлібичин, Мишин, П’ядики, Воскресинці. Загалом – понад 50 столів.
Зі сцени було чути не тільки витупи заслужених артистів України, а й виступи сільських аматорських колективів, виконавців гуцульських співанок, сопілкарів, троїстих музик, солістів-інструменталістів, гумор, сатиру. Діяла виставка майстрів гуцульського декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, які виставляли свої роботи гуцульської тематики. Добре було презентовано зелений туризм та енерго-ощадні технології.
На давно очікуваній Виставці-ярмарку сертифікованої органічної продукції біля десятка виробників з Донецької, Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської обл. представили на розсуд учасників та гостей власні сертифіковані органічні продукти, як то овочі та фрукти, соки та повидло, каву та чаї, мед, м’ясо та ковбасні вироби, насіння овочевих та баштанних культур тощо. На очах відвідувачів виключно з сертифікованих органічних інгредієнтів члени Федерації органічного руху України готували закарпатський бограч-гуляш, на вертелі смажили кабанчика та відомі духмяні ференцівські ковбаски. Все це додавало святу неповторного колориту та налаштовувало учасників Фестивалю на позитивний лад.
Жителі села Спас, вдруге чудово та яскраво продемонструвавши Україні та світу традиції та звичаї карпатського краю, по праву тримає марку взірцевого екологічного села Прикарпаття.