Organic_Fair_2019-014 вересня 2019 р. у Києві на Контрактовій площі, в рамках Органічного тижня в Україні (09-15 вересня), успішно відбувся ХІ Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів.

Захід було організовано Федерацією органічного руху України, за підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Київської міської державної адміністрації, Проекту "Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства", Президентського фонду Леоніда Кучми "Україна" та Інституту стратегічних оцінок. Необхідно відмітити й спонсорську підтримку Ярмарку відомими компаніями, торговими марками, організаціями, зокрема: ТОВ «Дедденс Агро», ТОВ «Арніка органік», ТОВ «Органік мілк», ТМ «Пан Еко», ТМ «Chateau de Bio».

Organic_Fair_2019-1Відкриваючи офіційну частину головного органічного свята держави, з вітальними словами до учасників та гостей Ярмарку вже традиційно звернувся Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов, який запросив відвідувачів Ярмарку особисто ближче познайомитися з наявним широким асортиментом органічної продукції, пройшовши поміж рядами виробників на гостинній Контрактовій площі та перевіривши смакові якості справжніх сертифікованих органічних продуктів!

До учасників Всеукраїнському Ярмарку органічних продуктів з допомогою інтернет-зв’язку звернулася Президент Міжнародної Федерації органічного сільськогосподарського руху IFOAM International Пеггі ДеМорроу Міарз, яка наголосила, що в усьому світі відомо, що це - найбільша щорічна органічна подія в Україні і це є позитивною ознакою, адже саме тут українці мають змогу більше, краще дізнаватися про органічні продукти, органічне виробництво і зустрічатися з усіма тими людьми, які є активними учасниками органічного руху України. Пані Міарз також додала: «Україна – це надзвичайно важлива частина міжнародного органічного співтовариства!»

Естафету привітань учасників Ярмарку перехопив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов, який, наголосивши на успіхах органічного руху країни за останній час,  заявив, що безпека харчування є серед головних пріоритетів держави і розвиток органічного виробництва є одним з основних шляхів досягнення цієї мети.

Під час урочистого відкриття Ярмарку до присутніх звернувся також заступник керівника Проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства» Олександр Каліберда, який відзначив вже традиційність підтримки проектом вказаної події вже впродовж всіх останніх років й запросив гостей Ярмарку насолодитися як органічними продуктами, так і отримати задоволення від чудової святкової атмосфери. Саме завдяки підтримці партнерів та зусиллям організаторів стало можливим спілкування безпосередніх виробників органічних товарів як з їх постійними, так і потенційними споживачами, яких на Контрактову площу прийшло декілька тисяч.

З вітальними словами до учасників та гостей органічного ярмарку звернулися представники провідних вітчизняних органічних компаній ТОВ «Дедденс Агро» – Віктор Щербачук, ТОВ «Арніка органік» – Вікторія Коврижко, ТОВ «Органік мілк» – Олена Кухтюк.

Абсолютно всі виступаючі акцентували на позитивних тенденціях росту органічного ринку в Україні, зростанні експорту органічних продуктів та наповненні внутрішнього ринку власною харчовою групою товарів самого широкого асортименту.

Organic_Fair_2019-15 Organic_Fair_2019-11 Organic_Fair_2019-13

Побачити тієї суботи було що, адже розмаїття асортименту органічних продуктів дозволяло задовольнити будь-який вимогливий смак споживача. Окрім вже традиційного приготування смаженого на вертелі органічного кабанчика породи «Мангалиця» від ТМ «ПАН ЕКО» та приготування закарпатського бограчу, відвідувачі мали чудову можливість придбати й органічні кавуни, які представила ТМ «ЕКОРОД» (ТОВ «Органік оригінал»). Від цієї торгової марки була й новинка, яку українці вперше побачили цього року, – соняшникові кукурудзяні палички, які всім прийшли до вподоби через особливі смакові якості!

Organic_Fair_2019-19 Organic_Fair_2019-6 Organic_Fair_2019-7

Вже другий рік поспіль гості ярмарку мали можливість скуштувати й вітчизняний органічний цукор з цукрового буряка від «Дедденс Агро» з Рівненської обл. На сьогодні це єдиний виробник органічного цукру в Україні. За словами керівника «Дедденс Агро» та «Ріттер Біо Агро» Віктора Щербачука, вирощувати органічний буряк і отримувати з нього якісний цукор не просто, але можливо, що ми вже й доказуємо другий рік!

Родзинкою події став проведений перший в історії Всеукраїнському Ярмарку органічних продуктів аукціон, де після тривалої боротьби бажаючих, було продано перший (50 кг) мішок з щойновиробленим органічним цукром нового врожаю 2019 року з цукрових буряків, вирощених ТОВ «Дедденс Агро». Переможець аукціону Павло Тізеш, керівник ФГ «Тізеш» із Закарпаття відразу ж розрахувався, заплативши 2700 грн за 50 кг органічного цукру. Придбаний оганічний цукор буде використано при виробництві лекварів, напоїв та сиропів Торгової Марки «Пан Еко», добре знаної як в Україні, так і за її межами.

Organic_Fair_2019-12 Organic_Fair_2019-18 Organic_Fair_2019-10

З метою демонстрації найкращих досягнень вітчизняного органічного руху в різних сферах діяльності, кращого інформування споживачів про переваги органічних продуктів та органічного способу життя, на ХІ Всеукраїнському Ярмарку органічних продуктів були представлені сертифіковані органічні продукти та продукти, вироблені з органічної сировини, від понад 50 сертифікованих виробників країни.

Традиційно у цьому головному органічному святі року приймали участь не лише виробники, переробники сертифікованої органічної продукції з усієї України, але й імпортери (ТОВ «Юнімед органік», ТОВ «Чойс», ТОВ «Епінатура», ФОП Йиргу Дежене Гемберу), магазини та торгівельні заклади (мережа магазинів «Натур бутік»), що пропонували тисячам споживачів широку лінійку органічних товарів, а це не лише продукти харчування, а й сертифіковані органічні засоби для побутового використання, косметику, засоби гігієни тощо.

Organic_Fair_2019-2 Organic_Fair_2019-8 Organic_Fair_2019-17

Вже постійними учасниками цьогорічного Ярмарку були наступні виробники:

ПП «Агроекологія» (Полтавська обл.), ФГ «Агро-Люкс» (Чернігівська обл.), ПП «НВФ «Елітфіто» (Івано-Франківська обл.), ФСГ «Золотий Пармен» (Чернігівська обл.), Липковатівський аграрний коледж (Харківська обл.),  ТОВ «Арніка органік» (Полтавська обл.), ТзОВ «Жива земля Потутори» (Тернопільська обл.), ПАТ "Житомирський маслозавод", НДВП «Автономна родова садиба» (Житомирська обл.), ТОВ “Старий Порицьк» (Волинська обл.), ТОВ «Органік Мілк» (Житомирська обл.), ТОВ «Органічний м’ясний продукт» (Житомирська обл.), ТОВ «Компанія «Агролідер» (Хмельницька обл.), ТОВ «Мольфар Еко» (Київ), ТОВ «Біо-Фарм Агротрейд Лтд» (м.Київ), ТОВ «Угочанський смак» (Закарпатська обл.), ТОВ «Органік Лайф» (м.Київ), ТОВ «Укролія» (Полтавська обл.), ТОВ «Фірма Діамант Лтд» (Полтавська обл.), ТОВ «Ді-Лайн Групп» (м.Київ), ФГ «Тізеш» (Закарпатська обл.), ФГ «Перлина Струмка» (Одеська обл.), ФГ «Костіва Р.П.» (Львівська обл.), ФГ «Дача» (Житомирська обл.), ФГ «Соломея» (Львівська обл.).

Вперше на Ярмарку представили відвідувачам свої органічні олії ТОВ «Балаклійський олійнопереробний завод» (Київська обл.) та ТОВ «Органік Експерт», який презентував органічний ревінь та різноманітну продукцію з нього, як то напої та випічку.

Organic_Fair_2019-9 Organic_Fair_2019-21 Organic_Fair_2019-22

Також вперше на Контрактовій площі були представлені й допоміжні продукти для використання в органічному сільському господарстві від ТОВ «НВК «Аватар» та ТОВ «ЕМ Україна».

Споживачі мали можливість придбати та скуштувати органічні продукти від відомих вітчизняних торгових марок: ТМ «Козуб», ТМ «Органік Мілк», ТМ «Органічний м’ясний продукт», ТМ «Пан Еко», ТМ «Рудь»,  ТМ «Екород», ТМ «Petrov V.P.», ТМ «Liqberry», ТМ Мольфар, ТМ Garna, ТМ BIOLOGIC.TV тощо.

На стенді Федерації органічного руху України відвідувачі мали можливість ознайомитися з представленою фаховою літературою з органічного та біодинамічного виробництва, улюбленими журналами для споживачів "ORGANIC UA". Експерти відповідали на питання щодо принципів господарювання за органічними стандартами, надавали інформацію щодо нюансів виробництва, а також в спілкуванні приділяли увагу питанню, як розрізнити споживачу справжність органічних продуктів, їх переваги перед конвенційними продуктами.

Для гостей органічного Ярмарку для наглядного сприйняття розмаїття продукції був представлений чудовий майданчик для фотографування від креативного дизайнера Анни Турчиної.

Organic_Fair_2019-4 Organic_Fair_2019-3 Organic_Fair_2019-16

На запрошення Федерації органічного руху України, на Ярмарок завітала відома художниця Олеся Вакуленко, яка спеціально підготувала розмальовки на тему «Органік» та «Ярмарок органічних продуктів», та проводила майстер-клас, що було досить актуально особливо для сімей з маленькими дітьми, адже коли діти розмальовували картинки, батьки мали можливість ознайомитися з учасниками Ярмарку, скуштувати та придбати органічні продукти, які більше смакували.

Не залишили байдужими гостей та відвідувачів Ярмарку органічних продуктів й виступи молодих талантів та вже знаних народних артистів України. Адже традиційно пісенною окрасою ярмарку є стипендіати Благодійної організації Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна», яка роками підтримує цей органічний захід!

Organic_Fair_2019-20 Organic_Fair_2019-5 Organic_Fair_2019-14

Враховуючи сприятливу і чудову сонячну погоду, яка дозволила тисячам киян та гостям міста прийти на Контрактову площу Києва та підтримати українського сертифікованого виробника органічних продуктів, зважаючи на позитивні відгуки сотень учасників та відвідувачів, ми можемо з впевненістю сказати, що ярмаркове свято вдалося!

Федерація органічного руху України із задоволенням прийме до уваги всі Ваші зауваження та пропозиції та вже починає готуватися до наступного ярмарку у вересні 2020 р. !

Давайте жити у стилі ORGANIC!