UKR RUS ENG

Zhytomyr_23.05.201923 травня 2019 року у Житомирі відбулася Сьома Міжнародна науково-практична конференція “Органічне виробництво і продовольча безпека”, що була організована Житомирським національним агроекологічним університетом за підтримки Федерації органічного руху України, ПП «Галекс-Агро», ТОВ «Органік Мілк», регіонального об’єднання «Полісся органік». Захід проводився за підтримки проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства». 
Основною метою проведення цієї щорічної конференції було ознайомлення з результатами наукових досліджень, практичним досвідом, обмін думками щодо вирішення актуальних питань розвитку органічного виробництва. У роботі заходу прийняти участь близько 60 фахівців з різних куточків України.

Основними дискусійними питаннями стали наступні: проблеми і перспективи розвитку органічного виробництва; роль органічного виробництва у формуванні продовольчої безпеки; органічні технології виробництва у рослинництві та тваринництві; маркетинг органічної продукції; роль системи вищої освіти у підготовці фахівців з органічного виробництва.

На конференції з доповідями виступили: проректор Житомирського національного агроекологічого університету Романчук Л.Д., Голова Правління Федерації органічного руху України Милованов Є.В., менеджер Проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства» Каліберда О.В., президент Інституту Сандала (Швеція) Ян-Урбан Сандал, викладачі ЖНАЕУ Данкевич В.Є., Шукалович В.Ф., Ковальчук І.В., інші науковці та практики, експерти та студенти ЖНАЕУ.

Zhytomyr_23.05.2019-1Оголошуючи переможців конкурсу найкращих наукових робіт, Голова Правління Федерації органічного руху України Милованов Є.В. особливо відзначив не лише високий рівень проведення конференції, але й унікальний досвід співпраці університету з органічними господарствами, переконливим свідченням чому були чудові доповіді студентів щодо особливостей практичного навчання в органічних підприємствах Житомирщини в рамках реалізації університетом проекту дуальної освіти.

В рамках конференції учасники мали нагоду ознайомитися з журналами ORGANIC UA, іншою фаховою літературою органічного напрямку, а також отримувати консультації з різних питань органічного виробництва.

Уже наступного дня розпочалася підготовка до Восьмої Міжнародної науково-практичної конференції “Органічне виробництво і продовольча безпека”, яку планується провести у 2020 році.