UKR RUS ENG

Organic_fair-2018-1415 вересня 2018 р. у Києві на Контрактовій площі, у рамках Органічного тижня в Україні (10-16 вересня), успішно відбувся ювілейний Десятий Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів.

Організатором Ярмарку, як і в усі попередні роки, була Федерація органічного руху України.

Захід проводився за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Київської міської державної адміністрації, Швейцарської Конфедерації в рамках проекту «Розвиток органічного ринку в Україні», Інституту FIBL, проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка аграрного і сільського розвитку», проекту "Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства", Президентського фонду Леоніда Кучми "Україна" та Інституту стратегічних оцінок.

Дуже важливою стала й спонсорська підтримка Ярмарку відомими компаніями, торговими марками, організаціями, зокрема: ТМ "Arnika organic", ТОВ «Органік мілк», ТМ «Пан Еко», ТМ «Chateau de Bio». 

Organic_fair-2018-16Органічне виробництво в останній період на слуху у багатьох людей, причетних до агровиробництва. І це цілком зрозуміло, адже  2 серпня 2018 р. набув чинності Закон України № 2496-VІІІ “Про основні принципи і вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції”. Незважаючи на те, що Закон почне діяти лише за рік, і за цей період необхідно впорядкувати та привести наявні нормативно-правові акти у відповідність до Закону, а також створити нові, в тому числі правила органічного виробництва, реєстри операторів органічного сектору, сертифікаційних органів, органічного насіння та садивного матеріалу, ми можемо говорити про найближче зменшення ризиків фальсифікації органічних продуктів недобросовісними виробниками, адже в Законі вже передбачені конкретні розміри штрафних санкцій як для виробників органічних продуктів, так і для сертифікаційних органів, що має забезпечити більш цивілізоване функціонування внутрішнього органічного ринку.

Organic_fair-2018-6Саме з метою демонстрації досягнень органічного руху в різних сферах діяльності, кращого інформування споживачів про переваги органічних продуктів та органічного способу життя, на Десятому Всеукраїнському Ярмарку органічних продуктів були представлені лише сертифіковані органічні продукти та продукти, вироблені з органічної сировини, більше, ніж від 50 сертифікованих виробників з асортиментним набором понад 400 видів харчових продуктів.

Organic_fair-2018Відкриваючи офіційну частину свята, з вітальними словами до учасників та гостей Ярмарку вже традиційно звернувся Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов, який акцентував увагу на стабільному зростанні вітчизняного органічного ринку, який в 2017 р. досяг рівня 29,4 млн.Євро. Відвідувачі ярмарку можуть самостійно пересвідчитися в наявному широкому наборі органічної продукції, пройшовши поміж рядами виробників на гостинній Контрактовій площі та перевіривши смакові якості справжніх сертифікованих органічних продуктів! 

Organic_fair-2018-4Під час урочистого відкриття Ярмарку до присутніх звернулися й почесні гості заходу: заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, представник Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Київської міської державної адміністрації Тетяна Кабанова,  менеджер швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні» Наталя Прокопчук, керівник напряму аграрної політики проекту USAID «Агросільрозвиток» Олександр Каліберда, керівник проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства» Елізабет Рюегг.

Organic_fair-2018-8Зокрема, Ольга Трофімцева відмітила активний позитивний діалог громадськості та державних органів влади в розбудові нормативно-правової бази з органічного виробництва. Заступник Міністра окремо наголосила на важливості нещодавнього прийняття відповідного Закону “Про основні принципи і вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції”. «Даний Закон дасть нам можливість більш ефективно та фокусно формувати програми державної підтримки аграрних виробників, які займаються чи бажають займатись органічним сільськогосподарським виробництвом. На сьогодні такі програми підтримки саме для органічного сільського господарства вже існують в 11 областях України в рамках регіональних програм розвитку АПК», - зазначила пані Трофімцева.

Абсолютно всі виступаючі акцентували на позитивних тенденціях росту органічного ринку в Україні, зростанні експорту органічних продуктів та наповненні внутрішнього ринку власною харчовою групою товарів самого широкого асортименту.

Organic_fair-2018-0Особливо багато було зроблено роботи по підтримці вітчизняного органічного сектору завдяки допомозі донорських організацій – швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні», проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», проекту "Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства". Наголошуючи на довгостроковій та плідній співпраці з Федерацією органічного руху України, Наталя Прокопчук офіційно вручила Євгену Милованову органічні символи – прапорці з органічними логотипами ЄС та України, які символізують єднання органічних стандартів. Ці логотипи вже відомі українському споживачу. Підтвердженням є представлені на Ярмарку сертифіковані за органічними стандартами продукти. І завдяки підтримці партнерів та зусиллям організаторів стало можливим спілкування безпосередніх виробників органічних товарів як з їх постійними, так і потенційними споживачами, яких на Контрактову площу прийшло декілька тисяч.

Organic_fair-2018-10Побачити тієї суботи було що, адже розмаїття асортименту органічних продуктів дозволяло задовольнити будь-який вимогливий смак споживача. Окрім вже традиційного приготування смаженого на вертелі органічного кабанчика породи «Мангалиця» від ТМ «ПАН ЕКО», новий учасник ярмарку – ПрАТ «Забір’я» з Київщини радував відвідувачів приготування свіжої органічної риби осетрових порід та озерних. ТОВ «ЕККО НОВАЦІЯ» представило відвідувачам приготування на місці та дегустацію конопляної олії під пресом з ручним керуванням.

Deddens_ShcherbachukВперше гості ярмарку мали можливість скуштувати й вітчизняний органічний цукор з цукрового буряка від «Дедденс Агро» з Рівненської обл. Це перший органічний цукор, вироблений в Україні. До цього року в Україну завозився лише органічний цукор з тростини, адже вирощування органічного цукрового буряку є дуже ризиковим і виробники свідомо уникають його вирощування. До того ж, є й проблеми із знаходженням переробного цукрового заводу, адже при виробництві органічного цукру необхідно забезпечити чистоту обладнання та уникнення появи домішок. Як сказав керівник «Дедденс Агро» та «Ріттер Біо Агро» Віктор Щербачук, - «Ми довели, що вирощувати органічний буряк і отримувати з нього якісний цукор в Україні можливо»!

Organic_fair-2018-7Традиційно у цьому головному органічному святі року приймали участь не лише виробники, переробники сертифікованої органічної продукції з усієї України, але й імпортери (ТОВ «Юнімед органік», ТОВ «Чойс», ТОВ «Органік Сервіс»), магазини та торгівельні заклади (мережа магазинів «Натур бутік»), що пропонували тисячам споживачів широку лінійку органічних товарів, а це не лише продукти харчування, а й сертифіковані органічні засоби для побутового використання, косметику, засоби гігієни тощо.

Вже постійними учасниками цьогорічного Ярмарку були наступні виробники:

Organic_fair-2018-13ПП «Агроекологія» (Полтавська обл.), ФГ «Агро-Люкс» (Чернігівська обл.), ПП «НВФ «Елітфіто» (Івано-Франківська обл.), Липковатівський аграрний коледж (Харківська обл.),  ТОВ «Арніка органік» (Полтавська обл.), ТзОВ «Жива земля Потутори» (Тернопільська обл.), ПАТ "Житомирський маслозавод", НДВП «Автономна родова садиба» (Житомирська обл.), ПОСП «Зоря» (Житомирська обл.), ТОВ “Старий Порицьк» (Волинська обл.), ТОВ «Органік Мілк» (Житомирська обл.), ТОВ «Органічний м’ясний продукт» (Житомирська обл.), ТОВ «Компанія «Агролідер» (Хмельницька обл.), ТОВ «Імекс трейд» (м.Київ), ТОВ «Біо-Фарм Агротрейд Лтд» (м.Київ), ТОВ «Угочанський смак» (Закарпатська обл.), ТОВ «Органік Лайф» (м.Київ), ТОВ «Фірма Діамант Лтд» (Полтавська обл.), ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів» (Київська обл.), ТОВ «Ді-Лайн Групп» (м.Київ), ФГ «Тізеш» (Закарпатська обл.), ФГ «Перлина Струмка» (Одеська обл.), ФГ «Костіва Р.П.» (Львівська обл.), ФГ «Соломея» (Львівська обл.), ФОП Бурнаєва (Харківська обл.), ФОП Жигадло О.А. (Київська обл.).

Organic_fair-2018-2Вперше на Ярмарку представили відвідувачам свою продукцію ПрАТ «Забір’я» та ТОВ «Екко Новація» (Київська обл.), ФГ «Дача» (Житомирська обл.).  Споживачі мали можливість придбати та скуштувати органічні продукти від відомих вітчизняних торгових марок: ТМ «Козуб», ТМ «Органік Мілк», ТМ «Органічний м’ясний продукт», ТМ «Пан Еко», ТМ «Рудь»,  ТМ «Терра», ТМ «Petrov V.P.», ТМ «BeBio», ТМ «Liqberry», ТМ BIOLOGIC.TV тощо.

Organic_fair-2018-1Порадував гостей Ярмарку і ТОВ «Чистий продукт», представивши після довготривалої перерви цілий ряд овочевих культур, де основними залишилися гарбузи й часник, на яких господарство спеціалізується вже тривалий час. Необхідно зауважити, що це підприємство до 2014 р. територіально знаходилося під Донецьком. Через воєнні дії подальше органічне виробництво на цій території стало неможливим і керівник підприємства Сергій Паращенко по-новому розпочав органічне землеробство в Дніпропетровській області.

На стенді Федерації органічного руху України відвідувачі мали можливість ознайомитися з представленою фаховою літературою з органічного та біодинамічного виробництва, журналами для споживачів "ORGANIC UA". Експерти відповідали на питання щодо принципів господарювання за органічними стандартами, надавали інформацію щодо нюансів виробництва, а також в спілкуванні приділяли увагу питанню, як розрізнити споживачу справжність органічних продуктів, їх переваги перед конвенційними продуктами.

Для гостей органічного Ярмарку для наглядного сприйняття розмаїття продукції був представлений чудовий майданчик для фотографування.

Organic_fair-2018-15На замовлення Федерації органічного руху України, відома художниця Олеся Вакуленко підготувала розмальовки на тему «Органік» та «Ярмарок органічних продуктів», та проводила майстер-клас, що було досить актуально для сімей з маленькими дітьми, адже коли діти розмальовували картинки, батьки мали можливість ознайомитися з учасниками Ярмарку, продегустувати та купити органічні продукти.

Organic_fair-2018-17Не залишили байдужими гостей та відвідувачів Ярмарку органічних продуктів й виступи молодих талантів та вже знаних народних артистів України. Адже традиційно пісенною окрасою ярмарку є стипендіати Благодійної організації Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна», яка роками підтримує цей органічний захід!

Враховуючи сприятливу і чудову сонячну погоду, яка дозволила тисячам киян та гостям міста прийти на Контрактову площу Києва та підтримати українського сертифікованого виробника органічних продуктів, зважаючи на позитивні відгуки сотень учасників та відвідувачів, ми можемо з впевненістю сказати, що ярмаркове свято вдалося!

Федерація органічного руху України із задоволенням прийме до уваги всі Ваші зауваження та пропозиції та вже починає готуватися до наступного ярмарку у 2019 р. !

Давайте жити у стилі ORGANIC!