Organic_Fest_201723 вересня 2017 р. у Києві на Контрактовій площі, у рамках Органічного тижня в Україні, який тривав протягом 18-24 вересня на всій території нашої держави, вже вдев’яте успішно відбувся щорічний Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів.

Організатором Ярмарку, як і в усі попередні роки, була Федерація органічного руху України у партнерстві з ВГО «Жива планета».
Захід проводився за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Київської міської державної адміністрації, проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка аграрного і сільського розвитку», Швейцарської Конфедерації в рамках проекту «Розвиток органічного ринку в Україні», Інституту FIBL, проекту "Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства", Президентського фонду Леоніда Кучми "Україна" та Інституту стратегічних оцінок.
Надзвичайно важливою та вчасною була й спонсорська підтримка згаданого Ярмарку відомими компаніями, торговими марками, організаціями: ТМ "Arnika organic", ТОВ «Агролідер», ПП «НВФ «Елітфіто», ТМ «Пан Еко», ТМ «Chateau de Bio».
З привітальними словами до учасників та гостей Ярмарку звернувся Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов, який наголосив на зростанні популярності органічних продуктів в Україні, а також постійному збільшенні кількості органічних виробників та асортименту вітчизняної продукції.
Присутніх також привітали представники партнерів і почесні гості заходу:
Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, начальник управління торгівлі та побуту Київської міської державної адміністрації Денис Пікалов,  директор проекту USAID «Агросільрозвиток» Патрік Рейдер, менеджер швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні» Наталя Прокопчук, президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» Світлана Берзіна.
Зокрема, Ольга Трофімцева відмітила наявний активний позитивний діалог громадськості та державних органів влади в розбудові нормативно-правової бази з органічного виробництва.
Абсолютно всі виступаючі акцентували на позитивних тенденціях росту органічного ринку в Україні, зростанні експорту органічних продуктів та наповненні внутрішнього ринку власною харчовою групою товарів самого широкого асортименту. Підтвердженням цьому є представлені на Ярмарку сертифіковані за міжнародними органічними стандартами продукти. І завдяки підтримці партнерів та зусиллям організаторів стало можливим спілкування безпосередніх виробників органічних товарів як з їх постійними, так і потенційними споживачами, яких на Контрактову площу прийшло декілька тисяч.
Кілька сот видів сертифікованих органічних продуктів було представлено на Ярмарку вітчизняними виробниками, а це не лише овочі і фрукти, а й молочні, м’ясні вироби, крупи, мед, напої, чаї, трави, спеції від понад 50 органічних виробників. А це як традиційні учасники Ярмарку:
ПП «Граніт-Агро» (Полтавська обл.), ТМ ARNIKA ORGANIC,
ПП «НВФ «Елітфіто» (Івано-Франківська обл.) – ТМ ELIT PHITO,
ФГ «Тізеш» (Закарпатська обл.) – ТМ ПАН ЕКО,
ТОВ «Компанія «Агролідер» (Хмельницька обл.),
ТзОВ «Жива земля Потутори» (Тернопільська обл.),
ТОВ “Старий Порицьк» (Волинська обл.) – ТМ ПОРИЦЬКЕ,
ПАТ "Житомирський маслозавод" (ТМ РУДЬ),
ПАФ «Тарасівка» (Чернігівська обл.),
ПП «Агроекологія» (Полтавська обл.),
ПП «Вікторія» (Київ) – ТМ НАТУР БУТІК,
СФГ «Вес» (Житомирська обл.),
ТОВ «Біо-Фарм Агротрейд Лтд» (м.Київ) – ТМ BIOLOGIC UA,
ТОВ «Імекс трейд» (м.Київ) – ТМ BEBIO,
ТОВ «Органік лайф» (Київ) – ТМ ORGANIC COUNTRY.
ТОВ «Органік Мілк» (Житомирська обл.) – ТМ ORGANIC MILK,
ТОВ «Органік Сідс» (Київ).
ТОВ «Органічний м’ясний продукт» (Житомирська обл.) - ТМ ORGANIC MEAT,
ТОВ «Угочанський смак» (Закарпатська обл.) – ТМ ПАН ЕКО,
ТОВ «Фірма Діамант Лтд» (Полтавська обл.) – ТМ КОЗУБ,
ФГ «Перлина Струмка» (Одеська обл.) – ТМ V.PETROV,
ФГ Костіва Романа Пилиповича (Львівська обл.),
ФОП Бурнаєва Ю.Л. (Харківська обл.) – ТМ ТЕРРА,
ФОП Шмигельська А.С. (Київ) – ТМ LIQBERRY,
Так і нові учасники:
ТОВ «ВЛТ ФЛОРА» (Київська обл.) – ТМ PLANTIUS,
ТОВ «КВАРК» (Полтавська обл.).
ТОВ «Макаронна фабрика «Зерно життя» (Житомирська обл.) – ТМ ЗЕРНОВИТА,
ТОВ «Мольфар Еко» (Київ), ТМ MOLFAR
ФГ «Соломея» (Львівська обл.),
ФОП Жигадло О.А. (Київська обл.),
До того ж відвідувачі могли придбати й товари промислової та нехарчової групи для побутового використання (косметику, засоби гігієни, допоміжні засоби для органічного виробництва тощо) від:
НДВП «Автономна родова садиба» (Житомирська обл.),
ТОВ «Юнімед органік» (Київ).
ФОП Василенко К.Г. (Київ) – ТМ ECOСOSMETIСS, KLAR,
ФОП Гайдаченко Т.В. (Черкаська обл.) – ТМ LAVANDE.
На стенді Федерації органічного руху України відвідувачі мали можливість ознайомитися з представленою фаховою літературою з органічного та біодинамічного виробництва, всеукраїнськими органік-журналами "ORGANIC UA". Експерти відповідали на численні запитання щодо принципів господарювання за органічними стандартами, надавали інформацію щодо особливостей органічного виробництва, а також в спілкуванні приділяли увагу питанню, як споживачу відрізнити справжні сертифіковані органічні продукти від псевдо-органіку.
Для гостей органічного Ярмарку для наглядного сприйняття розмаїття продукції були представлені не лише демонстраційні стенди зі зразками найкращих органічних продуктів від українських виробників, а й чудовий майданчик-фотозона для численних фотосесій та згадки про приємний час, проведений на органічному Ярмарку.
У рамках події проводилися дегустації органічних продуктів, відвідувачі мали чудову можливість скуштувати приготовлений закарпатськими кухарями виключно з органічних інгредієнтів за народним угорським рецептом бограч-гуляш, а також вже традиційний смажений на вертелі органічний кабанчик породи «Мангалиця», скуштувати який вже не один рік цілеспрямовано приходять як кияни, так і гості столиці.
Святкову атмосферу Ярмарку забезпечувала насичена концертна програма, яку вже багато років організовує БО Президентський фонд Леоніда Кучми "Україна", залучаючи найкращі таланти країни - власних стипендіатів - переможців всеукраїнських дитячих пісенних фестивалів, хореографічних конкурсів, а також викладача вокалу Всеукраїнського телевізійного дитячого пісенного фестивалю-конкурсу «Соловейко України»  Тетяни Кисляк та заслуженого народного артиста України  Мар’яна Гаденка. Незвичайним звучанням Гімну України у виконанні Студії по підготовці акторських кадрів при Національному заслуженому академічному українському народному хорі України імені Г.Г.Верьовки розпочалося урочисте відкриття Ярмарку. Виступ хору отримав багато схвальних відгуків від гостей заходу!
Учасники та відвідувачі Ярмарку гідно оцінили виступ Оркестру Центру творчості дітей та юнацтва Оболонського району м. Києва «Viktor Basiuk Orchestra» під керівництвом Віктора Басюка, а також виступи артистів школи естрадного виконавства «Дрім Скул»: Валуйської Аліни, Бондар Єви, Заєць Карини, Даши Молодецької, Гурульової Яни, Мартинюк Насті, Хорошевської Поліни, Шапочнікової Даніели, Пунько Ірми, Мишковець Лева, Лаврусенко Ірини, Хаматдінової Юлії, Коваль Яни, Андрейко Єлизавети, Щербак Тетяни, Коваль Марії, Клецкіної Серафими, Скрипки Анастасії, Уляницької Олени, Іванько Софії.
Оплесками зустрічали гості Ярмарку переможців Всеукраїнського телевізійного дитячого пісенного фестивалю-конкурсу «Соловейко України» Андрія Зубкіна та Анни-Марії Миронової, а також виступ зразкового  художнього колективу "Ансамбль танцю "Талісман", Дніпровського району м.Києва (Олександра Стецюк, Алла Величко, Катерина Зозуля) під керівництвом Лариси Кригіної.
Підсумовуючи викладене, а також спираючись на сотні схвальних відгуків учасників та відвідувачів, можна з впевненістю сказати, що органічне свято вдалося! Цьому сприяла і доволі непогана як для кінця вересня погода, що дозволила киянам та гостям міста прийти на Контрактову площу та підтримати вітчизняних сертифікованих виробників органічних продуктів!
Давайте жити у стилі ORGANIC! До ювілейного, Десятого Всеукраїнського Ярмарку органічних продуктів, що проходитиме у вересні 2018 р., залишилося зовсім небагато часу. :-23 вересня 2017 р. у Києві на Контрактовій площі, у рамках Органічного тижня в Україні, який тривав протягом 18-24 вересня на всій території нашої держави, вже вдев’яте успішно відбувся щорічний Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів.

Організатором Ярмарку, як і в усі попередні роки, була Федерація органічного руху України у партнерстві з ВГО «Жива планета».

Захід проводився за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Київської міської державної адміністрації, проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підтримка аграрного і сільського розвитку», Швейцарської Конфедерації в рамках проекту «Розвиток органічного ринку в Україні», Інституту FIBL, проекту "Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства", Президентського фонду Леоніда Кучми "Україна" та Інституту стратегічних оцінок. 

Надзвичайно важливою та вчасною була й спонсорська підтримка згаданого Ярмарку відомими компаніями, торговими марками, організаціями: ТМ "Arnika organic", ТОВ «Агролідер», ПП «НВФ «Елітфіто», ТМ «Пан Еко», ТМ «Chateau de Bio».

Organic_Fest_01З привітальними словами до учасників та гостей Ярмарку звернувся Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов, який наголосив на зростанні популярності органічних продуктів в Україні, а також постійному збільшенні кількості органічних виробників та асортименту вітчизняної продукції.   

Присутніх також привітали представники партнерів і почесні гості заходу: заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, начальник Управління торгівлі та побуту Київської міської державної адміністрації Денис Пікалов,  директор проекту USAID «Агросільрозвиток» Патрік Рейдер, менеджер швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні» Наталя Прокопчук, президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» Світлана Берзіна.

Organic_Fest_2017_30Зокрема, Ольга Трофімцева відмітила наявний активний позитивний діалог громадськості та державних органів влади в розбудові нормативно-правової бази з органічного виробництва. Абсолютно всі виступаючі акцентували на позитивних тенденціях росту органічного ринку в Україні, зростанні експорту органічних продуктів та наповненні внутрішнього ринку власною харчовою групою товарів самого широкого асортименту. Підтвердженням цьому є представлені на Ярмарку сертифіковані за міжнародними органічними стандартами продукти. І завдяки підтримці партнерів та зусиллям організаторів стало можливим спілкування безпосередніх виробників органічних товарів як з їх постійними, так і потенційними споживачами, яких на Контрактову площу прийшло декілька тисяч.

Organic_Fest_2017-01Кілька сот видів сертифікованих органічних продуктів було представлено на Ярмарку вітчизняними виробниками, а це не лише овочі і фрукти, а й молочні, м’ясні вироби, крупи, мед, напої, чаї, трави, спеції від понад 50 органічних виробників.

А це як традиційні учасники Ярмарку:   

Organic_Fest_2017-21ПП «Граніт-Агро» (Полтавська обл.), ТМ ARNIKA ORGANIC,

ПП «НВФ «Елітфіто» (Івано-Франківська обл.) – ТМ ELIT PHITO,

ФГ «Тізеш» (Закарпатська обл.) – ТМ ПАН ЕКО,

ТОВ «Компанія «Агролідер» (Хмельницька обл.),

ТзОВ «Жива земля Потутори» (Тернопільська обл.), 

ТОВ “Старий Порицьк» (Волинська обл.) – ТМ ПОРИЦЬКЕ,

ПАТ "Житомирський маслозавод"  (Житомирська обл.) - ТМ РУДЬ, 

ПАФ «Тарасівка» (Чернігівська обл.), 

Organic_Fest_2017-10ПП «Агроекологія» (Полтавська обл.), 

ПП «Вікторія» (Київ) – ТМ НАТУР БУТІК,

СФГ «Вес» (Житомирська обл.), 

ТОВ «Біо-Фарм Агротрейд Лтд» (м.Київ) – ТМ BIOLOGIC UA, 

ТОВ «Імекс трейд» (м.Київ) – ТМ BEBIO, 

ТОВ «Органік лайф» (Київ) – ТМ ORGANIC COUNTRY, 

ТОВ «Органік Мілк» (Житомирська обл.) – ТМ ORGANIC MILK,

ТОВ «Органік Сідс» (Київ),

ТОВ «Органічний м’ясний продукт» (Житомирська обл.) - ТМ ORGANIC MEAT, 

Organic_Fest_2017-19ТОВ «Угочанський смак» (Закарпатська обл.) – ТМ ПАН ЕКО, 

ТОВ «Фірма Діамант Лтд» (Полтавська обл.) – ТМ КОЗУБ, 

ФГ «Перлина Струмка» (Одеська обл.) – ТМ V.PETROV, 

ФГ Костіва Романа Пилиповича (Львівська обл.), 

ФОП Бурнаєва Ю.Л. (Харківська обл.) – ТМ ТЕРРА, 

ФОП Шмигельська А.С. (Київ) – ТМ LIQBERRY.

Так і нові учасники:

Organic_Fest_2017-14ТОВ «ВЛТ ФЛОРА» (Київська обл.) – ТМ PLANTIUS,

ТОВ «КВАРК» (Полтавська обл.),

ТОВ «Макаронна фабрика «Зерно життя» (Житомирська обл.) – ТМ ЗЕРНОВИТА,

ТОВ «Мольфар Еко» (Київ), ТМ MOLFAR,

ФГ «Соломея» (Львівська обл.),

ФОП Жигадло О.А. (Київська обл.).

До того ж відвідувачі могли придбати й товари промислової та нехарчової групи для побутового використання (косметику, засоби гігієни, допоміжні засоби для органічного виробництва тощо) від: 

НДВП «Автономна родова садиба» (Житомирська обл.), 

Organic_Fest_2017-17ТОВ «Юнімед органік» (Київ),

ФОП Василенко К.Г. (Київ) – ТМ ECOСOSMETIСS, KLAR,

ФОП Гайдаченко Т.В. (Черкаська обл.) – ТМ LAVANDE.

На стенді Федерації органічного руху України відвідувачі мали можливість ознайомитися з представленою фаховою літературою з органічного та біодинамічного виробництва, всеукраїнськими органік-журналами "ORGANIC UA". Експерти відповідали на численні запитання щодо принципів господарювання за органічними стандартами, надавали інформацію щодо особливостей органічного виробництва, а також в спілкуванні приділяли увагу питанню, як споживачу відрізнити справжні сертифіковані органічні продукти від псевдо-органіку.

Organic_Fest_2017-4Organic_Fest_2017-5Для гостей органічного Ярмарку для наглядного сприйняття розмаїття продукції були представлені не лише демонстраційні стенди зі зразками найкращих органічних продуктів від українських виробників, а й чудовий майданчик-фотозона для численних фотосесій та згадки про приємний час, проведений на органічному Ярмарку.У рамках події проводилися дегустації органічних продуктів, відвідувачі мали чудову можливість скуштувати приготовлений закарпатськими кухарями виключно з органічних інгредієнтів за народним угорським рецептом бограч-гуляш, а також вже традиційний смажений на вертелі органічний кабанчик породи «Мангалиця», скуштувати який вже не один рік цілеспрямовано приходять як кияни, так і гості столиці. 

Святкову атмосферу Ярмарку забезпечувала насичена концертна програма, яку вже багато років організовує БО Президентський фонд Леоніда Кучми "Україна", залучаючи найкращі таланти країни - власних стипендіатів - переможців всеукраїнських дитячих пісенних фестивалів, хореографічних конкурсів, а також викладача вокалу Всеукраїнського телевізійного дитячого пісенного фестивалю-конкурсу «Соловейко України»  Тетяни Кисляк та народного артиста України  Мар’яна Гаденка.

Organic_Fest_2017-18Незвичайним звучанням Гімну України у виконанні Студії по підготовці акторських кадрів при Національному заслуженому академічному українському народному хорі України імені Г.Г.Верьовки розпочалося урочисте відкриття Ярмарку. Виступ хору отримав багато схвальних відгуків від гостей заходу!

Organic_Fest_2017_31Учасники та відвідувачі Ярмарку гідно оцінили виступ Оркестру Центру творчості дітей та юнацтва Оболонського району м. Києва «Viktor Basiuk Orchestra» під керівництвом Віктора Басюка, а також виступи артистів школи естрадного виконавства «Дрім Скул»: Валуйської Аліни, Бондар Єви, Заєць Карини, Даши Молодецької, Гурульової Яни, Мартинюк Насті, Хорошевської Поліни, Шапочнікової Даніели, Пунько Ірми, Мишковець Лева, Лаврусенко Ірини, Хаматдінової Юлії, Коваль Яни, Андрейко Єлизавети, Щербак Тетяни, Коваль Марії, Клецкіної Серафими, Скрипки Анастасії, Уляницької Олени, Іванько Софії.

Оплесками зустрічали гості Ярмарку переможців Всеукраїнського телевізійного дитячого пісенного фестивалю-конкурсу «Соловейко України» Андрія Зубкіна та Анни-Марії Миронової, а також виступ зразкового  художнього колективу "Ансамбль танцю "Талісман", Дніпровського району м.Києва (Олександра Стецюк, Алла Величко, Катерина Зозуля) під керівництвом Лариси Кригіної.

Підсумовуючи викладене, а також спираючись на сотні схвальних відгуків учасників та відвідувачів, можна з впевненістю сказати, що органічне свято вдалося!

Цьому сприяла і доволі непогана як для кінця вересня погода, що дозволила киянам та гостям міста прийти на Контрактову площу та підтримати вітчизняних сертифікованих виробників органічних продуктів! Давайте жити у стилі ORGANIC!

До ювілейного, Десятого Всеукраїнського Ярмарку органічних продуктів, що проходитиме у вересні 2018 р., залишилося зовсім небагато часу. :-)

Organic_Fest_2017-1 Organic_Fest_2017-9 Organic_Fest_2017-11
Organic_Fest_2017-3 Organic_Fest_2017-6 Organic_Fest_2017-8
Organic_Fest_2017-7 Organic_Fest_2017-12 Organic_Fest_2017-15
Organic_Fest_2017-13 Organic_Fest_2017-24 Organic_Fest_2017-26
Organic_Fest_2017-28 Organic_Fest_2017-29 Organic_Fest_2017-27