Organic_Fair-2016-110 вересня 2016 року традиційно на Контрактовій площі у Києві успішно відбувся вже увосьме Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів, який проходив у рамках Органічного тижня в Україні, діючого протягом 08-15 вересня на всій території нашої держави.

Organic_Fair-2016-2Організатором Ярмарку, як і в усі попередні роки, була Федерація органічного руху України. Співорганізаторами цього року були: Всеукраїнська громадська організація «Жива планета», Асоціація «Біолан Україна», Іллінецький державний аграрний коледж.

Як і раніше, захід проводився за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Київської міської державної адміністрації, Швейцарської Конфедерації в рамках проекту «Розвиток органічного ринку в Україні», Інституту FIBL, Президентського фонду Леоніда Кучми "Україна" та Інституту стратегічних оцінок. Також дуже важливою для організаторів стала й спонсорська підтримка Ярмарку багатьма відомими компаніями, торговими марками, організаціями, зокрема: ТМ "Arnika organic", ТОВ «Агролідер», ТМ «Козуб», Компанією "Акко Інтернешнл", ТМ «Пан Еко», ТМ «Chateau de Bio», Національним Ботанічним садом ім. М.М. Гришка НАН України та ТОВ "Екопрінт".

Organic_Fair-2016-23З привітальними словами до учасників та гостей Ярмарку звернувся Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов, привітали присутніх також представники партнерів та почесні гості заходу: начальник Департаменту продовольства Міністерства аграрної політики та продовольства України Микола Мороз, начальник Департаменту землеробства та технічної політики в АПК Міністерства аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій, заступник начальника управління торгівлі та побуту Київської місьдержадміністрації Максим Шульга,  координатор молочного напрямку швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні» Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL) Руслан Білик.

Organic_Fair-2016З вуст виступаючих звучали тези про необхідність подальшого розвитку органічного виробництва, зважаючи на успіхи та позитивні тенденції його активізації в Україні та в цілому у світі. Підтвердженням стабільного розвитку органічного сектору України стали і досягнення вітчизняних виробників, органічна продукція яких була широко представлена на Ярмарку органічних продуктів.

А побачити було що, адже більше двохсот видів сертифікованих органічних продуктів українського походження від понад 50 органічних виробників було представлено на Ярмарку. Традиційно в заході приймали участь не лише виробники, переробники сертифікованої органічної продукції з усієї України, а й імпортери (ТОВ «Юнімед»), магазини та торгівельні заклади (Магазин «Натур бутік»), що пропонували тисячам споживачів широку лінійку органічних товарів, а це не лише продукти харчування, а й сертифіковані органічні засоби для побутового використання, косметика, засоби гігієни, тощо.

Organic_Fair-2016-6Зокрема, вже традиційно учасниками Ярмарку були наступні виробники: ПП «Агроекологія», ПАФ «Тарасівка», ПП «НВФ «Елітфіто», Липковатівський аграрний коледж,  СФГ «Вес», ТзОВ «Жива земля Потутори», ПАТ "Житомирський маслозавод", НДВП «Автономна родова садиба», ТОВ “Старий Порицьк», ТОВ «Органік Мілк», ТОВ «Імекс трейд», ТОВ «Біо-Фарм Агротрейд Лтд», ТОВ «Угочанський смак», ТОВ «Фірма Діамант Лтд», ТОВ «Хлібіо Трейд», ФГ Валентина Сабельнікова, ФГ «Перлина Струмка», ФСГ «Золотий пармен», ФГ «Тізеш», ФОП Бурнаєва, Органічна садиба «Екородина».

Organic_Fair-2016-3Вперше на Ярмарку представили відвідувачам свою продукцію ДП Дослідне господарство «Сквирське», ПрАТ «Агрофірма «Березанська птахофабрика», ТОВ «Компанія «Агролідер», ПП «Граніт-Агро».  Споживачі мали можливість придбати та скуштувати органічні продукти від відомих вітчизняних торгових марок: ТМ Козуб, ТМ ПАН ЕКО, ТМ «Рудь»,  ТМ Хлібіо, ТМ Жменька, ТМ «Терра», ТМ «Organic Villa», ТМ BeBio, ТМ BIOLOGIC.UA, тощо.

Власні стенди мали Федерація органічного руху України, Асоціація «Біолан Україна спільно з Іллінецьким аграрним коледжем, де була представлена фахова література з органічного та біодинамічного виробництва, журнали "ORGANIC UA". Для відвідувачів надавалися консультації щодо принципів господарювання за органічними стандартами, а також інформація та рекомендації щодо діяльності в органічному секторі.

Organic_Fair-2016-7Громадська спілка «Карпатський смак» представила гостям широкий асортимент продукції з Карпатського регіону.

Для гостей органічного Ярмарку для наглядного сприйняття розмаїття продукції були представлені демонстраційні стенди зі зразками органічних продуктів від українських виробників.

Паралельно проводилися дегустації органічних продуктів, відвідувачі мали чудову можливість скуштувати приготовлений закарпатськими кухарями виключно з органічних інгредієнтів за народним рецептом бограч-гуляш, а також насолодитися смаком смаженого на вертелі органічного кабанчика породи «Мангалиця».

Окрім можливості скуштувати чи придбати сертифіковані органічні продукти, гості Ярмарку могли насолоджуватись концертною програмою за участю стипендіатів БО Президентський фонд Леоніда Кучми "Україна" - переможців всеукраїнських дитячих пісенних фестивалів, хореографічних конкурсів, а також і заслужених народних артистів України  Мар’яна Гаденка, Тетяни Кисляк. Як завжди, Владислав Лєлюшкін Гімном України, який підхопили не тільки всі артисти, а й учасники ярмарку, а завершив програму гурт «Банд’А» піснею «За Україну». Бандуристка Дарина Живолуп з Великої Багачки, що на Полтавщині, яскраво виконала варіації на тему української народної пісні «Ой Марічко, чичері», українську народну пісню в обробці Олени Майбороди «Калинонька-дівчинонька». Бурхливими оплесками зустрічали гості ярмарку артистів: фольклорний ансамбль «Яворина» (художній керівник – Ірина Бонковська), дитячий фольклорний ансамбль «Цвітень» (керівник – Марія Пилипчак), ансамбль «Premier dance» (керівник – Юлія Лук′яненко), а також солістів Олександру Стецюк, Андрія Зубкіна, Катерину Зозулю, Ніну Бойкову, Софіко, Юлію Котлінську, Анастасію Сухарську, Владислава Кашпуренка, Анастасію Мартинюк.

Organic_Fair-2016-5     Organic_Fair-2016-8     Organic_Fair-2016-9     Organic_Fair-2016-11     Organic_Fair-2016-12     Organic_Fair-2016-10     Organic_Fair-2016-13     Organic_Fair-2016-15     Organic_Fair-2016-16     Organic_Fair-2016-17     Organic_Fair-2016-24     Organic_Fair-2016-26     Organic_Fair-2016-31     Organic_Fair-2016-32     

Organic_Fair-2016-29     Organic_Fair-2016-30

Organic_Fair-2016-28Organic_Fair-2016-27Врешті-решт, за відгуками багатьох учасників та відвідувачів, можна з впевненістю сказати, що свято вдалося! Цьому сприяла і чудова сонячна погода, яка дозволила десяткам тисяч киян та гостям міста прийти на столичну Контрактову площу та підтримати українського сертифікованого виробника органічних продуктів! Ми сподіваємося, що це була не остання нагода поєднати виробника та споживача символічним місточком довіри і ми в майбутньому ще матимемо можливість організовувати схожі події та зустрічатися разом на мальовничих краєвидах Подолу! Тому 9 вересня 2017 року очікується вже Дев’ятий Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів!

Давайте жити у стилі ORGANIC !!!