2612 вересня 2015 р. на Контрактовій площі у Києві вже вкотре успішно відбувся Сьомий Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів, який проходив у рамках Органічного тижня в Україні, діючого протягом 07-13 вересня 2015 р. на всій території нашої держави.

Організатор Ярмарку: Федерація органічного руху України.

Співорганізатори Ярмарку: Всеукраїнська громадська організація «Жива планета», Асоціація «Біолан Україна», Іллінецький державний аграрний коледж.

Як і в попередні роки, захід проводився за підтримки Київської міської державної адміністрації, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Швейцарської Конфедерації в рамках проекту «Розвиток органічного ринку в Україні», Проекту USAID АгроІнвест, Президентського фонду Леоніда Кучми "Україна" та Інституту стратегічних оцінок. Також дуже важливою для організаторів стала й спонсорська підтримка Ярмарку багатьма відомими компаніями, торговими марками, організаціями, зокрема: ТМ "РУДЬ", Компанією "Акко Інтернешнл", ТМ «Пан Еко», ТМ «Chateau de Bio», Національним Ботанічним садом ім. М.М. Гришка НАН України, ТОВ "Київська муніципальна служба".

Yarmarok-2015_baner

6З привітальними словами до учасників та гостей Ярмарку звернулися Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов, президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета» Світлана Берзіна, Голова Правління Асоціації «Біолан Україна» Василь Пиндус, а також представники партнерів та почесні гості заходу: заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Лапа, начальник управління торгівлі та побуту Київської місьдержадміністрації Володимир Заліпа, директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Хольгер Тауш, керівник Проекту USAID Агроінвест Ерік Блайк, менеджер Швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні» Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL) Наталя Прокопчук, Віце-президент Національної Академії аграрних наук України Максим Мельничук.

27З вуст виступаючих звучали тези про необхідність подальшого розвитку органічного виробництва, зважаючи на успіхи та позитивні тенденції його активізації в останні роки в Україні та світі. Підтвердженням стабільного розвитку органічного сектору України стали і досягнення вітчизняних виробників, органічна продукція яких представлена на Ярмарку органічних продуктів.

Вже традиційно в Ярмарку приймають участь як виробники, переробники сертифікованої органічної продукції з усієї України, так і імпортери, магазини та торгівельні заклади, що пропонують органічні товари українському споживачу.

У цьому році учасниками Ярмарку органічних продуктів стали:

11ПП «Агроекологія» з Полтавщини  – виробник сертифікованої органічної продукції рослинництва та продуктів переробки – круп, борошна, олії, тощо.

ТМ «РУДЬ» - сертифіковане органічне морозиво із Житомирської обл.

ТМ «Царский Садовникъ» - сертифіковані органічні овочі, салати, інші зеленні культури з Київської обл.

14ТМ «Пан Еко» - сертифіковані органічні соки, напої, мед, леквари, сиропи, м'ясо, сало, ковбаси, інші м’ясні вироби із Закарпаття.

ТМ «Хлібіо» - сертифікований органічний хліб та хлібобулочні вироби з Київщини.

ТМ «Біополе» (ФОП Тітомір) - сертифіковані органічні овочі із Донецької обл. 

ТМ «Козуб» - сертифіковані органічні крупи, пластівці, борошно з Полтавської обл.

30ТОВ «Органік Мілк» з Житомирщини - виробник сертифікованих органічних молочних виробів.

ТОВ «Полісся інвест» - виробник сертифікованого органічного пташиного м"яса з Житомирської обл.

ТОВ «Імекс Трейд» з Києва - сертифіковані органічні соуси, макарони тощо.

ТОВ «Юнімед» - сертифіковані органічні мюслі, миючі засоби, засоби гігієни з Києва.

8ТОВ «Фірма Діамант Лтд» - виробник органічних круп, пластівців, борошна з Полтавської обл.

ФОП «Мельник В.В.» - виробник сертифікованих органічних овочів (картоплі, буряків, моркви, цибулі) з Вінничини.

ТОВ «Угочанський смак» - виробник сертифікованих ковбасних виробів із Закарпаття.

ФГ "Тізеш" - виробник сертифікованих соків, напоїв, сиропів, повидла, м'яса та м'ясних виробів із Закарпаття.

СФГ «Вес» - виробник сертифікованих органічних салатів, м’яти, цибулі, петрушки і т.п.  з Житомирщини.

ПАФ «Тарасівське» - виробник сертифікованої органічної молочної продукції з Чернігівщини.

4ПАТ «Житомирський маслозавод» - виробник сертифікованого органічного морозива з Житомирської обл.

СОК «Надія» - виробник сертифікованих органічних овочів з Чернігівщини.

Липковатівський аграрний коледж - виробник сертифікованих органічних зернових продуктів та круп з Харківщини.

22ПП «Альянс краси» – виробник органічних косметичних засобів та засобів по догляду за приміщенням з Києва.

«Біо-Фарм-Агротрейд Лтд» - торгівельна організація з продажу органічних овочів та кулінарії з Києва.

ПП «Органіка Україна» - дистриб’ютор сертифікованої органічної косметики з Києва.

ТОВ "Перлина струмка" - виробник сертифікованого органічного винограду та вина з Одеської обл.

ТзОВ «Жива земля Потутори» - виробник сертифікованих органічних овочів, трав, зернових культур та круп із Тернопільської обл.

Власні стенди на Ярмарку мали:

15Федерація органічного руху України - представляла фахову літературу з органічного та біодинамічного виробництва, а також журнали "ORGANIC UA". Для відвідувачів надавалися консультації щодо принципів господарювання за органічними стандартами а також інформація та рекомендації щодо діяльності в органічному секторі.

39Асоціація "Біолан Україна" - представляла фахову літературу з органічного виробництва та органічну продукцію з Вінницької обл. Через активне спілкування з відвідувачами ярмарки здійснювалося поширення органічної ідеї та органічних принципів.

ВГО "Жива планета" - створила інформаційно-просвітницькій майданчик, на якому відвідувачі дізнавались більше про органічні стандарти, значення екологічного, органічного та іншого маркування, отримували поради щодо більш безпечного та дружнього до довкілля споживання. На майданчику «Живої планети» кожен бажаючий мав можливість безкоштовно провести експрес-тестування городини на вміст нітратів та отримати пам’ятку споживачу щодо значень різноманітних маркувань товарів чи виробів.

19Державна екологічна Академія - здійснювала просвітницьку діяльність щодо зеленої економіки та сталого господарювання.

Для гостей органічного Ярмарку вже традиційно були представлені демонстраційні стенди зі зразками органічних продуктів від українських виробників.

Паралельно проводилися дегустації органічних продуктів, відвідувачі мали чудову можливість скуштувати приготовлений закарпатськими поварами виключно з органічних інгредієнтів за народним рецептом бограч-гуляш, а також насолодитися смаком смаженого на вертелі кабанчика породи «Мангалиця»

16А для тих, хто заповнив анкету на стенді організаторів, прийнявши при цьому участь у опитуванні, в кінцевому результаті проводився розіграш представлених учасниками смачних та корисних органічних призів.

35Окрім можливості скуштувати чи придбати сертифіковані органічні продукти, гості Ярмарку могли насолоджуватись концертною програмою за участю стипендіатів БО Президентський фонд Леоніда Кучми "Україна" - переможців Всеукраїнського телевізійного дитячого пісенного фестивалю-конкурсу "Соловейко України" та членів його жюрі: Анни-Марії Миронової, Владислава Лєлюшкіна, Алли Величко, Олександри Стецюк, Юлії Котлінської, солістів зразкового художнього колективу «Театр пісні «Ладоньки», вокальної студії О. Берая, заслуженої артистки естрадного43мистецтва України Юлії Мартинової, заслуженої артистки естрадного мистецтва України Тетяни Кисляк, народного артиста України Мар’яна Гаденка.

Врешті-решт, за відгуками багатьох учасників та відвідувачів, можна стверджувати, що свято вдалося! Цьому сприяла і чудова сонячна погода, яка дозволила багатьом киянам та гостям міста прийти на Контрактову площу у Києві та підтримати українського сертифікованого виробника органічних продуктів! Ми сподіваємося, що це була не остання нагода поєднати виробника та споживача символічним місточком довіри і ми в майбутньому ще матимемо можливість організовувати схожі події та зустрічатися разом на мальовничих краєвидах Подолу! Тому у вересні 2016 року очікується Восьмий Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів!

Давайте жити у стилі ORGANIC !!!

 

ФОТОГАЛЕРЕЯ ЯРМАРКУ ОРГАНІЧНИХ ПРОДУКТІВ

44 24
33 25
32 31
38 37
17 5
40 1
2 28
36 10
29 20
11-2015 10-2015