Organic_Fair_2012_Kiev-208 вересня 2012 р. у місті Києві на Контрактовій площі успішно відбувся Четвертий Всеукраїнський ярмарок органічних продуктів.

Організатор: Федерація органічного руху України.

Співорганізатори: Всеукраїнська громадська організація «Жива планета», Державне управління охорони навколишнього природного середовища в м. Києві.

Партнери: Асоціація «Біолан Україна», Іллінецький державний аграрний коледж.

Ця важлива для всіх учасників українського органічного ринку подія стала можливою за підтримки Київської міської державної адміністрації, Міністерства аграрної політики України, Проекту USAID АгроІнвест, Президентського фонду Леоніда Кучми "Україна". Також дуже важливою для організаторів стала й спонсорська підтримка Ярмарку багатьма відомими організаціями.

ORGANIC_FAIR_2012

У цьому році більше тридцяти виробників, переробників сертифікованої органічної продукції з усієї України, магазинів та торгівельних закладів, що пропонують органічні товари, а також декілька виробників екологічної продукції, сертифікованих у відповідності до вимог, встановлених міжнародним стандартом ISO 14024 із маркуванням "Екологічно чисто та безпечно" пропонували до уваги відвідувачів як власну, так і імпортовану до України продукцію.

Organic_Fair_2012_Kiev

Окрім запропонованих виробниками овочів, фруктів, меду, круп, борошна, соків, сиропів, повидла, молочних та м’ясних виробів, кави, чаїв, відвідувачі мали нагоду скуштувати приготовлений виключно з органічних інгредієнтів за народним рецептом боб-гуляш, а також насолодитися смаком смаженого на вертелі кабанчика породи «Мангалиця».

Для гостей органічного ярмарку проводилися дегустації органічних продуктів, відбувалися конкурси та розіграш представлених учасниками смачних та корисних органічних призів.

Organic_Fair_2012_Kiev-RozvagyПід девізом «Органічне споживай, неорганічним прикрашай!» ВГО «Чиста Хвиля» звернула увагу відвідувачів на проблему поводження із неорганічними відходами, зокрема проводився майстер клас, спрямований на популяризацію апсайклінгу (upcycling). Англійське слово upcycling, на відміну від більш відомого терміна «рисайклінг», означає не просто переробку сміття з усіма можливими виробничими втратами, а таку, щоб її результат перевершив якість того, з чого утворилося сміття. Тобто, корисні в побуті, або просто гарні речі зі вторинної сировини. Під час безкоштовного майстер-класу від Еко-майстерні «Peredelki» учасники вчились перетворювати пластикові пакети, пляшки, папір та інші поширені в побуті матеріали на стильні прикраси.

Organic_Fair_2012_Kiev-Rozvagy-1Не залишили байдужими гостей та відвідувачів Ярмарку органічних продуктів й виступи молодих талантів. Зокрема, такі юні зірочки, як Товстенко Анастасія, Онищенко Марина, Костащук Вероніка, Чорна Дарина, Йощенко Ярослава, Кульчицька Анастасія, Галака Анастасія, Лєлюшкін Владислав, Софія Фляк, Гаврик Дарина, Сафонова Владислава, Венцеславська Ярослава, гурт «Круті дівчата» своїми піснями піднімали настрій та налаштовували на позитивний лад усіх присутніх на святі. Organic_Fair_2012_Kiev-1Вихованці бально-спортивного колективу "Серпантин" Олександра Коняшина та Руслан Камбаров запальною сальсою та вічно молодим вальсом також зачаровували присутніх. Оплески отримали й виступи творчих колективів з Іллінців Вінницької області. Вінцем культурної програми на Ярмарку став виступ відомого українського співака, «Гуцула-хулігана» - Василя Мельниковича.

В цілому свято вдалося, і основна його мета - зближення безпосереднього виробника органічних продуктів з потенційним споживачем – була досягнута. Залишилися задоволеними як виробники, які отримали нові зв’язки та контакти для збуту своєї продукції, так і споживачі, які в черговий раз пересвідчилися у високих стандартах сертифікованих органічних продуктів.

Отже, Четвертий Всеукраїнський ярмарок органічних продуктів на практиці продемонстрував зростаючі можливості вітчизняного органічного виробника, а також довів споживачу високу якість органічних товарів.