Organic_fair_Kyiv-201115 жовтня 2011 р. у місті Києві на Контрактовій площі успішно пройшов Третій Всеукраїнський ярмарок органічних продуктів. Ця важлива подія в органічному світі нашої держави була організована Федерацією органічного руху України разом з Всеукраїнською громадською організацією «Жива планета» за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України, Київської міської державної адміністрації. 

Особливу подяку організатори Ярмарку висловлюють Президентському фонду Леоніда Кучми "Україна", за підтримки якого всі учасники, відвідувачі та гості цієї події отримали святковий настрій від організованої культурної програми дійства, адже  виступи дитячих колективів, лауреатів та переможців міжнародних телевізійних фестивалів, конкурсу "Крок до зірок", телепроекту "Караоке на майдані" стали можливими саме за підтримки Фонду "УКРАЇНА". Organic_fair_Kyiv-2011-BoikyСлід відмітити Дитячий зразковий фольклорно-етнографічний ансамбль з Рожнятина «Маленькі бойки», що виконав «Гаївки», «Бойківські коломийки», і маленьких артистів театру естради «Фабрика зірочок» (м. Буча) Анастасію Товстенко, Дарію Чорну, Марину Онищенко та Костянтина Стамбірського, а також киян - лауреатів міжнародних телевізійних фестивалів Владислава Лелюшкіна, Катерину Сушко і Ярославу Коровченко. Свято прикрасили й виступи відомих українських митців Петра Чорного та Василя Мельниковича, а також народних етнічних колективів - гурту "Гуцульські троїсті музики" (Івано-Франківська обл.) та фольклорного колективу "Кокош Бондо" (Закарпатська обл.). Особливо потішили присутніх своєю танцювальною майстерністю вихованці бально-спортивного колективу "Серпантин" Олександра Коняшина та Артур Скляр (Київ). 

Organic_fair_Kyiv-2011-Petro_Cherny Organic_fair_Kyiv-2011-Serpantin Organic_fair_Kyiv-2011-V_Melnykovich

Однак, хоча культурна програма завжди була і залишається важливою складовою будь-якого дійства, все ж основною метою проведення Третього Всеукраїнського Ярмарку органічних продуктів було зближення безпосереднього виробника органічних продуктів з потенційним споживачем, що організаторам цілком вдалося.

На шляху до здорового та якісного життя на даний час, як ніколи, постає питання необхідності наповнення вітчизняного ринку здоровою продукцією, якою можуть стати сертифіковані органічні та екологічні продукти. Особливої впевненості споживачам додає той факт, що при веденні органічного агровиробництва категорично заборонено застосування на будь-яких стадіях виробництва ГМО, хімічно синтезованих мінеральних добрив, засобів захисту рослин, антибіотиків, штучних барвників, ароматизаторів, консервантів.

Organic_fair_Kyiv-2011-2Численні дослідження свідчать про те, що не лише в Європейському Союзі зростає попит на органічні продукти (більш як на 10% за рік!). В США батьки почали купувати своїм дітям органічних продуктів на 41% більше ніж у попередньому році. В Україні, не дивлячись на те, що в нашій державі порівняно недавно суспільство почало усвідомлювати, що ж таке органічні продукти та екологічно пріоритетна продукція і чим вони вигідно відрізняються від більшості інших присутніх на полицях продуктів, ринок споживання сертифікованих органічних продуктів демонструє постійне зростання. Лише за минулий рік більше десятка регіональних ярмарок і фестивалів в різних регіонах країни гордо прикрашали вітчизняні товаровиробники, що презентували власні сертифіковані органічні продукти.

Organic_fair_Kyiv-2011-3Цього року близько тридцяти виробників, переробників сертифікованої органічної продукції з усієї України, магазинів та торгівельних закладів, що пропонують органічні товари, а також декілька виробників екологічної продукції, сертифікованих у відповідності до вимог, встановлених міжнародним стандартом ISO 14024 із маркуванням "Екологічно чисто та безпечно" пропонували до уваги відвідувачів овочі, фрукти, ягоди, мед, продукцію переробної промисловості, зокрема, соки, сиропи, повидло, крупи, молочні та м’ясні вироби, каву, чаї тощо. Для гостей органічного ярмарку проводилися дегустації органічних продуктів, відбувалися конкурси та розіграш представлених учасниками призів.

Кухарі радували приготованими виключно з органічних інгредієнтів традиційними стравами народів України, зокрема, боб-гуляшем, смаженим кабанчиком, ковбасками та іншими напоями та наїдками, жареними каштанами, які неможливо забути.

Отже, Третій Всеукраїнський ярмарок органічних продуктів на практиці продемонстрував зростаючі можливості вітчизняного органічного виробника, а також довів споживачу високу якість органічних товарів.

Смакуймо найкращі, справжні сертифіковані українські органічні продукти!

 

 

Всеукраїнський конкурс «Екологічна якість та безпека» проводиться щорічно з 2001 р. й організовується Всеукраїнською громадською організацією «Жива планета» за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерства екології і природних ресурсів України, Державного комітету України з питань технічного регулювання і споживчої політики.

Основною метою конкурсу є відзначення та популяризація кращих досягнень вітчизняних установ, підприємств та організації з упровадження більш чистих технологій виробництва та систем екологічного управління.

Учасниками конкурсу можуть бути:

Установи, підприємства чи організації, яки мають певні досягнення у поточному році які пов’язані з:

·   покращенням екологічних аспектів виробництва та екологічною результативністю;

·   упровадженням систем екологічного управління та безпеки виробництва;

·   розвитком інновацій в сфері більш чистого виробництва;

·   провадженням екологічних ініціатив на регіональному рівні;

·   реалізацією заходів спрямованих на покращення стану довкілля;

·   зменшенням негативного впливу на навколишнє середовище шляхом максимального збереження ресурсів та зменшення кількості відходів.

Для участі у Конкурсі необхідно заповнити заявку та надіслати її на електронну адресу Оргкомітету Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Форму заявки можна скачати тут: http://ecolabel.org.ua/index.php?id=184

Оргкомітет Конкурсу приймає заявки на участь в регіональному турі від організацій до 01 серпня 2011 р.