UKR RUS ENG
There are no translations available.

Rob.grupa_VR_organic204 грудня 2017 р. відбулося засідання Робочої групи при Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин з доопрацювання проекту Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу й маркування органічної продукції».

Відкрив засідання народний депутат України, заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин ВР України Олександр Бакуменко, який зазначив, що, зважаючи на результати розгляду згаданого Законопроекту народними депутатами під час пленарного засідання 14 листопада 2017 р., було висловлено цілу низку зауважень та пропозицій, через що документ повернувся в аграрний комітет на доопрацювання. Завдяки спільним зусиллям членів робочої групи, підготовлено ряд поправок та доповнень до проекту Закону, які слід обговорити та погодити для послідуючого винесення його на затвердження аграрного комітету.

Rob.grupa_VR_organicЗа словами заступника міністра аграрної політики та продовольства України Ольги Трофімцевої, спільно підготовлений євроінтеграційний проект Закону «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу й маркування органічної продукції» був ретельно опрацьований зусиллями не лише вітчизняних експертів. До роботи були долучені й іноземні фахівці органічного сектору. Тому документ є максимально адаптований до законодавства ЄС в сфері органічного виробництва. Окрім того, проект Закону пройшов й додаткові громадські слухання, чому сприяв проведений 28 листопада 2017 р. Федерацією органічного руху України та Міністерством аграрної політики та продовольства України Круглий стіл «Органічне виробництво: законодавчі ініціативи», результатом чого стало звернення учасників до Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин із закликом до народних обранців прийняти згаданий законопроект за основу. Відповідне звернення було передано Олександру Бакуменку.

Rob.grupa_VR_organic1Керівник проекту "Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства" Йоахім Ленц у своєму виступі на засіданні акцентував особливу увагу на необхідності запровадження європейських норм в українському органічному законодавстві, окремо зупинившись на питаннях паралельного виробництва, а також сертифікації торгівельних компаній.

Резюмуючи результати згаданої роботи, член Робочої групи, Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов зазначив, що, маючи всебічну підтримку громадськості, вітчизняного та іноземного експертного середовища, виконавчої влади, у Законопроекту «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу й маркування органічної продукції» є всі шанси на розуміння та схвалення з боку законодавців і вдале проходження у Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, ще до кінця грудня поточного року і, відповідно, прийняття нового Закону вже на початку 2018 року!