UKR RUS ENG
There are no translations available.

Agrar_comit-15.03.201815 березня 2018 р. відбулося чергове засідання Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин ВР України, під час якого, зокрема, розглядався проект Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу й маркування органічної продукції».

Законопроект (реєстр. № 5448 від 24.11.2016 року)  був представлений членом Комітету Валентином Дідичем, який зауважив, що при доопрацюванні документу було враховано як зауваження депутатів і  побажання та рекомендації учасників органічного руху України, так і європейський досвід законотворчості у частині регулювання органічного виробництва.

Заступник Голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко відзначив зростання інтересу до розвитку органічного сектору у світі, закликавши колег підтримати законопроект і активніше долучитися до його подальшого просування у стінах Верховної Ради.

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк, зауваживши, що сотні українських господарств вже є сертифікованими у відповідності з європейським, американським та іншим міжнародним органічним регулюванням, наголосив, що після прийняття цього закону, при формуванні програм бюджетної підтримки в галузі сільського господарства нарешті можна буде говорити і про фінансове стимулювання органічного виробництва - Agrar_comit-15.03.2018-1після того, як будуть отримані чіткі ідентифікатори, що ж саме є органіком. Резюмуючи сказане, пан Мартинюк впевнено заявив, що необхідно підтримати як запропонований законопроект, так і розвиток всього вітчизняного органічного сектору.

За результатами розгляду проекту Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», Аграрним Комітетом прийнято одноголосне рішення рекомендувати Верховній Раді України даний законопроект прийняти в повторному першому читанні.

Участь у засіданні комітету прийняли Голова Правління Федерації органічного руху України, член Робочої групи при Комітеті Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин з доопрацювання проекту Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу й маркування органічної продукції» Євген Милованов та виконавчий директор Федерації органічного руху України Андрій Коняшин. За словами Євгена Милованова, вітчизняний органічний бізнес вже займає лідируючі позиції серед країн Східної Європи і нині, у значній мірі, подальша робота має бути спрямована на те, щоб гарантувати, що обговорюваний нині Закон, а також відповідні підзаконні акти, які будуть прийматися в наступному, не призвели до надмірної бюрократизації та зарегульованості. Як і в усьому цивілізованому світі, органічний сектор має працювати чесно, в умовах максимальної прозорості на всіх етапах виробництва, переробки та транспортування органічної продукції, під контролем  органів сертифікації, які, у свою чергу, мають перебувати під неупередженим державним контролем.

Очікується, що слухання законопроекту у сесійній залі Верховної Ради відбудеться вже у квітні 2018 року.