UKR RUS ENG
There are no translations available.

Organic-kr.stil-28.11.17-128 листопада 2017 р. у Києві в Орхуському центрі відбувся Круглий стіл «Органічне виробництво: законодавчі ініціативи», організований Федерацією органічного руху України та Міністерством аграрної політики та продовольства України за підтримки проекту USAID «Агросільрозвиток».

Як відзначив Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов, одним із пріоритетних питань, що хвилює представників органічного руху держави, є формування повноцінної нормативно-правової бази, яка регулювала б всі аспекти функціонування органічного сектору. В цьому напрямку вже тривалий час проводиться робота щодо опрацювання Законопроекту «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу й маркування органічної продукції» (зареєстрований у ВР України під №5448), який був розроблений Кабінетом Міністрів спільно з громадськістю та провідними експертами органічного сектору.

Organic-kr.stil-28.11.17З огляду на результати розгляду згаданого Законопроекту Верховною Радою України 14 листопада 2017 р. (повернення його на доопрацювання із низкою зауважень), постало питання про доцільність спільного громадського обговорення спірних положень учасниками органічного сектору, представниками органів виконавчої та законодавчої влади, що і було основною метою проведення Круглого столу.

До обговорення долучилися майже 50 учасників заходу, в т.ч. народні депутати, їх помічники, представники Мінагрополітики, Мінекономіки, Мінприроди, представники громадськості, провідні експерти вітчизняного органічного руху, члени робочої групи «З питань вдосконалення законодавства і нормативно-правових актів у сфері органічного виробництва» (при Міністерстві аграрної політики та продовольства України), Робочої групи при Комітеті ВР України з питань аграрної політики та земельних відносин з доопрацювання проекту Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу й маркування органічної продукції».

Organic-kr.stil_28.11.17-4Народні депутати України – Вадим Івченко та Леонід Козаченко висловили свою однозначну підтримку запровадження ефективного нормативно-правового регулювання вітчизняного органічного сектору та якнайшвидшого прийняття даного законопроекту. В той же час, вони акцентували увагу на необхідності врахування поправок, зауважень та доповнень до документу, що були висловлені як під час розгляду проекту Закону в сесійній залі, так і доопрацьовані командами експертів депутатських груп та фракцій.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева відзначила значний обсяг спільної роботи, проведеної експертами за час з моменту подачі документу до ВР України. «Ми маємо розуміти, що проект Закону «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу й маркування органічної продукції» є євроінтеграційним і ми повинні врешті-решт його прийняти, оскільки його положення спрямовані на узгодження правил та положень з європейським законодавством, адаптацію внутрішньої системи контролю до європейської», - зазначила пані Трофімцева.

Organic-kr.stil-28.11.17-2Під час обговорення положень законопроекту «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу й маркування органічної продукції», свою думку та побажання висловили більшість учасників Круглого столу. Як результат, було вирішено якнайшвидше спільно доопрацювати законопроект та прийнято звернення до народних депутатів – членів Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України з рекомендацією при наступному розгляді Законопроекту прийняти його за основу. Реалізація положень проекту Закону сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції і розширенню зовнішніх ринків її збуту. Крім цього, гарантуватиме споживачам впевненість у продуктах, маркованих як органічні, сприятиме формуванню позитивного впливу на захист операторів органічного ринку від недобросовісної конкуренції, а також забезпечить прозоріші умови ведення господарської діяльності у сфері виробництва та обігу органічних продуктів.