UKR RUS ENG
There are no translations available.

Seminar_08.12.201608 грудня 2016 р. у Києві, на базі ДУ «НМЦ «Агроосвіта» відбувся семінар-тренінг на тему: «Запровадження органічного виробництва в Україні». У заході прийняли участь представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Федерації органічного руху України, аграрних навчальних закладів, фахівці аграрного виробництва.

Відкрила зібрання в.о. директора ДУ "НМЦ "Агроосвіта" Тетяна Іщенко, яка наголосила на тому, що в Україні вже більше десятка навчальних закладів практично задіяні до освітнього процесу по підготовці фахівців з органічного виробництва. І цей досвід важливо поширювати по всій території держави та залучати до підготовки не лише агроуніверситети, але й інші навчальні заклади різного профілю.

За словами Голови Правління Федерації органічного руху України Євгена Милованова, саме в аграрних навчальних закладах мають закладатися ідеї бережного та дбайливого ставлення до природніх ресурсів, запровадження органічних технологій виробництва, як основний фундамент для майбутніх фахівців аграрного сектору. Тому співпраця науковців, практиків та держави у напрямку реалізації освітніх програм в сфері органічного виробництва є запорукою розвитку органічного руху в Україні.

Микола Мороз, директор Департаменту продовольства Міністерства аграрної політики та продовольства України, ознайомив присутніх із ситуацією щодо внесення законодавчих ініціатив Мінагрополітики у сфері органічного виробництва. Зокрема, важливою новиною стало те, новий законопроект «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який 23 листопада 2016 р.  був погоджений на засіданні Кабінету Міністрів України, вже зареєстровано у Верховній Раді України від 24 листопада 2016 р. під №5448.

Для популяризації та розвитку органічного виробництва в Україні  учасниками заходу було прийнято низку рекомендацій, направлених, передусім, на активізацію діяльності аграрних освітніх навчальних закладів в органічній сфері, в тому числі:

- сприяти розповсюдженню досвіду органічного виробництва, включаючи зарубіжний досвід;

- рекомендувати аграрним навчальним закладам запровадити курс органічного виробництва;

- при наявності сільськогосподарських угідь навчальним закладам запровадити дослідження з використанням технологій господарювання за  органічними стандартами;

- налагодити співпрацю з громадськими організаціями та об’єднаннями, які займаються розвитком та популяризацією органічного виробництва, в т.ч. з Федерацією органічного руху України та ін.;

- під час вивчення навчальних дисциплін технологічного профілю включати теми з органічного виробництва та наголошувати на обов’язковості екологічної компоненти.